mainlogo

ČAJE - Žluté


Huang Xiao 50g

Zveřejnění degustace: 8.1.2013
Autor: Čestmír Suchý

Oficiální popis prodejce: (Oxalis.cz)

Vzácny žlutý čaj, velmi oblíbený během dynastie Ming a Qing. Říká se, že výrobní postup tohoto čaje byl ztracen a znovu objeven v 70. letech minulého století. Jeho kvalitu dokládají četná ocenění - například v roce 1999 vyhrál China´s Tea Cup.
Příprava: vodou o teplotě 80°C zalejte čaj v poměru 2 dl na 1 čajovou lžičku, pokud louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Možno připravit 3 nálevy.

Datum psaní degustace: 5.1.2013

Název čaje: Huang Xiao
Objednané množství: 50g
Sběr: ?
Prodejce: Oxalis.cz
Cena k datu psaní degustace: 182 CZK / 100g

Jednonálevová příprava

Čaj jsem dostal od kamaráda, jelikož mu nechutnal. Čaj je z Oxalisu a byl kupován asi v roce 2011. Mám připraveny přibližně 3 gramy listu. Lístky jsou dlouhé zkroucené, barva černo-zeleno-hnědá. Vůně suchého listu je omamně čokoládová. Čaj jen svojí vůní láká k pití. Čokoláda se sice nebere asi jako něco exotického, ale já tam prostě exotiku cítím.

Huang Xiao

Zalití čaje cca 80 stupňovou vodou v porcelánové konvičce o objemu 250 ml. Louhování kolem 5 minut. Barva nálevu je čirá a čistě žlutá. Chuť mě uchvátila. Čokoládová, rýžovo-rákosová. Jemně bahnitá. Při pití čaje si představuju jak sedím na břehu nějakého rýžového pole a popíjím čaj. Chuťově se hodně blíží pomezí japonských a vietnamských zelených čajů. Spíše blíže k vietnamským. Chuť je jemná a vcelku osvěžující na to, že čokoládová chuť patří k těm těžším. Čaj nenese výraznější známky trpkosti. Skoro žádné. Když přemýšlím o trpkosti, tak mi chuť žlutého čaje připomíná slabý nálev vypečeného oolongu. Ke konci nasládlá chlebovější pečenější chuť, ale stále jemná. Jemností a chuťovou paletou bych také mohl přirovat k bílému čaji, neboť ty z většiny případů také obsahují jakési čokoládové aroma. Když se zamýšlím hlouběji, tak ta pečenost se nejvíce podobá pečenosti zeleného čaje Long Jing. Není to dlouho, co jsem pil oolong Bai Hao. Hodně chutí bych s oolongem Bai Hao spřáhnul. Osobně mi Bai Hao chutnal jako bílý čaj, právě kvůli jemné čokoládovější chuti.

Huang Xiao

Vlastnosti čaje ve zkratce

Rýžová, jemně bahnitá, čokoládová a s tím související pečenější chlebový dozvuk, jako u pečených oolongů nebo zeleného Long Jingu, a sladkost. Při tom všem jemnost jako u bílých čajů.

Závěr

Vylouhovaný list připomíná svým tvarem i barvou suchou mořskou zelenou řasu. A také stále krásně voní po čokoládě nebo kakau, chcete-li. Jestli mohu říci, tak je to jeden z nejlepších čajů, který jsem kdy pil. A to i přes to, že je z Oxalisu a není úplně nejčerstvější. Když nevím, jaký si dát čaj, Huang Xiao ve mně uspokojí každou touhu po chuti v čaji. Celkový verdikt je tedy velice kladný. Kvalitní a velice příjemný čaj, který dodává nejlepší chuťové vjemy, které jsem nabyl z oolongů, bílých čajů a vietnamských zelených čajů.