mainlogo

ČAJE - Zelené


2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

Zveřejnění degustace: 1.4.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Tea.cz - Dobrá čajovna Plzeň)

Dobrá čajovna: „Perlový čaj“ - tradiční technologií zpracovávaný čaj z provincie Zhejiang, v Evropě též zvaný Gunpowder - „Special Grade“. Je typický zpracováním do malých pevně svinutých kuliček, jež svým výrazným leskem dokladují výsostnou kvalitu a čerstvost tohoto čaje. Nálev chutná a voní lehce kouřově toto aróma získává čaj v kovových pánvích, ve kterých je v krouživém pohybu sušen nad dřevěným uhlím. 78 CZK / 100g.

Datum psaní degustace: 26.3.2014

Název čaje: 2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade
Jiné názvy: Gunpowder, Perlový čaj, Střelný prach, Lo Chu Ch'a, Zhu Cha, 珠茶
Objednané množství: 100g
Sběr: (?) jaro 2012
Oblast: Zhejiang, Čína
Prodejce: Tea.cz - Dobrá čajovna Plzeň
Koupeno: 3.1.2014
Cena: 78 CZK / 100g

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

Čaje typu Zhu Cha - Gunpowder jsem ochutnal již od mnoha dodavatelů. Nejchutnější však shledávám z Dobré čajovny z Plzně. Na konci porovnám várky z jiných eshopů. Degustuji Zhu Cha až nyní, neb tato várka mi přijde zatím vůbec nejchutnější mému jazyku. Jedná se tedy o zelený čínský čaj rolovaný do malých kuliček. Má výrazné kouřové aroma a někomu to nemusí ihned, nebo vůbec sednout.

Stejně jako u čaje Zhen Mei (Chun Mei), tak i degustaci Zhu Cha (Gunpowder) provedu poněkud odlišným způsobem. Oba tyto čaje se mi jeví tak omílaným tématem, a má je napité určitě i většina amatérů, takže mi nepřijde vhodné, ani psát degustaci nálev po nálevu. Zhu Cha jsem poznal pod názvem Gunpowder už jako malé dítě. Byl to vlastně i první čaj, se kterým jsem se blíže seznámil v sypané formě. Také se mi zdá, že Zhu Cha není vhodný pro vícenálevy, ale pouze pro jednonálevy nebo mísený vícenálev do jedné konvice.

Degustace jednonálevová

Udělal jsem z 10 gramů čaje něco málo přes 1 litr nálevu do skleněné konvice a nechal louhovat po celou dobu ve vodě o prvotní teplotě nad 90 stupňů Celsia. Také jsem připravil další nálevy do 250 ml sklenic, přičemž do každé sklenice jsem vždy vložil 3 gramy čaje. Pracovní parametry byly stejné. Třetí degustaci jsem provedl ze 4 gramů čaje v gaiwanu - popis dole na stránce v degustaci z gaiwanu. Níže jsou viditelné jednonálevové degustace, které jsem vypsal jakoby do vlastností čaje ve zkratce.

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

Vzhled:

Jedná se o menší, nestejnoměrné, lesklé, tvrdé, tmavě šedivo-zelené kuličky s malým obsahem klacíků a úlomků. V listech je po zalití uvolněn do nálevů prach a malé úlomky, které rády ucpávají sítko. Gunpowder pochází od podobnosti Zhu Cha se střelným prachem. Jinak Zhu Cha znamená perlový čaj, což opravdu sedí - jakoby malé perličky. Kupodivu se lístky na své pevné svinutí v nálevu rozvinou velice rychle (Narozdíl od kuliček převážně taiwanských oolongů). Po rozbalení kuliček jsou lístky veliké, celistvé, našedivěle hnědo-zelené a měkké.

Vůně:

Vůně suchého listu je kostelní, kadidlová, zatuchlá a dřevěná. Po zalití je z vlhkého listu a nálevu cítit chuť kadidlová, kostelní a zatuchle cigaretová.

Chuť:

Chuť je výrazně kouřová, příjemně uzená, cigaretová a nasládlá. Cítit lze cigatery v navlhlém popelníku. V dochuti po polknutí sládnoucí, kořeněná a jdoucí do badyánu (celkově do perníkového koření). Po vystydnutí nálev nechutná moc vábně.

Barva:

Barva nálevů je již od zalití zelenožlutá a se stoupající silou nálevu se dále mění do oranžovo-hnědé. Na to, že se jedná o zelený čaj, má výraznou a charakteristicku barvu. Nálevy jsou lehce zakalené s velkým množstvím přachových částeček uvolněných z listů, které bohužel projdou i přes jemné sítko.

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

Použití:

Vhodné ku použití s mátou Nana do směsi Tuareg. Vhodné pouze za předpokladu, že máte chuť na kouřový čaj, jinak dokáže zkazit chuť. Zhu Cha jinak dokáže pěkně nabudit (podobně jako Zhen Mei / Chun Mei). Mám po něm docela dobrou, veselou a činorodou náladu. Cítím, že mi po něm pokaždé rychle slehne v žaludku jídlo, ale zároveň nemám hned jen tak hlad. Takže jakoby i trochu zasytí.

Příprava

Já připravuji Zhu Cha jako jednonálev do 250 ml sklenice, kam vložím 3 gramy čaje (pro mě ideální gramáž). Zaliji téměř vroucí vodou. Sklenice vodu ihned ochladí, takže výsledná teplota vody bude mít něco okolo 90 stupňů Celsia. Nechávám listy v nálevu po celou dobu pití. Čaj neztrpkne, je odolný. Pokud chcete zalévat vícekrát, tak nálevy maximálně 3, více rozhodně nedoporučuji. Samozřejmě závisí na čerstvosti a momentální kvalitě sklizně.
Na internetu většina popisuje přípravu Zhu Cha zalitím vody o teplotě 80 - 90 stupňů Celsia. Já skoro vždy zalévám skoro vroucí, tak cca 95 i výše. Mám totiž již ověřeno, že Zhu Cha je vskutku odolný proti vyšším teplotám vody a délce louhování. Pokud se nálev podaří udělat silný, jednoduše naředím. Čaj skoro není trpký.

Skladovatelnost

Podle mě je skladovatelnost velmi vysoká. Kuličky jsou pevně zarolovány, tím je odolnější proti stárnutí a vstřebávání pachů. Navíc má Zhu Cha své charakteristické a silné aroma, které jen tak něco (ani jeho věk) nepřebije. Sám mám Gunpowder z Oxalisu, který jsem našel doma zapadlý v polici v kuchyni. Myslím, že je z roku 2004 (?). Chuť ani barvu to neovlivnilo, možná jen trochu tu svěžest.

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

Další komentář:

Zhu Cha, Gunpowder chcete-li, je velice zvláštní čaj. Jedná se o čínský zelený čaj, ale jeho chuť se diametrálně liší od chutí klasických zelených čajů. Zhu Cha má tak charakteristickou kouřovou chuť, že ho musí poznat i naprostý čajový amatér (respektive začátečník). Už jste někdy udili maso v udírně? Já jsem pomáhal tátovi, když jsem byl malý kluk a přesně tak bych charakterizoval onu chuť. Také bych ji trochu popsal, jako když kolem vás projde táborník nebo před vámi ve frontě stojí nějaký tremp, co si jde do samoobsluhy koupit rohlíky a buřty. Taková ta zatuchlá kouřovost až uzenost. Přítelkyně tvrdí, že v čaji cítí mokrý popelník plný cigaret. Je fakt, že s ní musím trochu souhlasit.

Degustace vícenálavová - Gaiwan

Použity 4 gramy čaje, teplota 90 - 95 stupňů C. Použit 200 ml čínský porcelánový gaiwan První nálev byl slit do 7 sekund. Měl velice jemnou, svěží a nasládlou chuť. Nálev byl světle oranžové barvy. Lístky se v této době rozevřely jen tak z cca 20%. Druhý nálev jsem sléval také do 7 sekund. Lístky se po tomto nálevu plně rozevřely, bohužel se také spolu s tím uvolnil z kuliček ten největší prach. Nálev byl tmavě oranžový, kalný a s prachem na dně misky. Naneštěstí ani sítko nepomohlo, neboť zachytilo pouze 50% všech částeček, zatímco ty zbylé byly právě ony malé prachové částečky. Chuť byla rozhodně intenzivnější než v prvním nálevu a nebyla již tak lehká a svěží. Kupodivu do této chvíle skoro necítím kouřovost, jen lehce. Třetí nálev vypadal i chutnal totožně jako nálev druhý. Musel jsem ho však nechat louhovat poněkud déle, tak kolem 15 sekund. Ve čtvrtém nálevu už je malinko cítit ztrácející se chuť. Nálev jsem nechal louhovat také kolem 15 - 20 sekund. Barva stále sytě oranžová. Ve čtvrtém nálevu už však nebyly skoro žádné prachové částečky, neboť se již plně vymyly z lístků. Pátý nálev jsem nechal louhovat tak minutu. Barva je světlejší, bez prachu, ale chuť je totálně mdlá, že toto nebudu uvažovat jako dobrý nálev. Celkové zhodnocení: Vícenálev uzemňuje kuřové chutě a vůně na úkor větší sladkosti, chutnosti, příjemnější chlebovosti a vyšší svěžesti. Tedy, první nálev příjemný na rozjezd, druhý byl intenzivnější, třetí a čtvrtý nálevy byly velice komplexní, chuťově ustálené a dobré. Připravil jsem celkem 4 dobré a jemné nálevy. Pokud někomu vyhovuje intenzivnější chuť, připraví ze stejného množství čaje tak cca 3 nálevy.

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

1.4.2014: Minidegustace v M-Klubu s panem Nepustilem

Degustován byl čínský zelený Gunpowder Bouraza d'Or 2012. Musím přiznat, že u prvního lehounkého nálevu tohoto čaje jsem skoro ani nepoznal, že piji Gunpowder. Chuť byla velice jemná. Po vyhlášení výsledků slepé degustace byly teprve udělány druhé nálevy ze všech čajů, a teprve ve druhém nálevu se Gunpowder projevil jako ten správný kouřový čaj. Druhý nálev byl ale skutečně dobrý a velmi charakteristický v chuti. Doporučuji. Příště si také plánuji namísto čerstvé sklizně koupit nějakou objemnější plechovku s uleželejším Gunpowderem.

Vlastnosti čaje ve zkratce

Lehce kouřová, hodně tabáková, cigaretová, popelníková, příjemně nasládlá, překvapivě svěží chuť. Občas trpce trávová, ale jen při velmi vysoké teplotě louhování. Lehčí a příjemná chlebovost. V čajových lístcích se vyskytuje zvláštní aroma tzv. "bolavých nohou" zakouřeného trempa spolu se zatuchlou hospodou a s navlhlým popelníkem. Samozřejmě je tento popis docela přitažený za vlasy, ale jinak tu chuť prostě popsat nedokáži. Z celkových 4 nálevů poskytuje poslední 2 nálevy velice komplexní. Pátý nestojí za řeč. Nálevy oranžové a kalné od prachových částeček a občas lehce nazelenalá. Pokud nálevy děláte slabé, ucítíte všechny chutě a navíc nálevy nebudou nepříjemné ani chuťově iritativní. Tímto popisem čaj samozřejmě nehaním. Chutná mi a piji ho rád.

Závěr

Závěrem bych chtěl říci, že Gunpowder pro mě osobně rozhodně není na každodenní pití. Na každodenní pití určitě jiný čaj, třeba Zhen Mei. Někdy si jednonálevy z Zhu Cha vychutnáte, jindy se vám z jeho chutě a vůně udělá špatně od žaludku. Zhu Cha může vypadat, že bude mít totožnou chuť jako japonský zelený čaj Hojicha. Má s ním však pramálo společného v chuti. Možná trochu tu chlebovost a skoro stejnou barvu. Doporučuji nenechat nálev vychladnout, neboť pak chutná opravdu mizerně (alespoň tedy mně a to jednonálev). Kouřová chuť prý podle Dobré čajovny pochází z procesu zpracování v kovových pánvích, kde je krouživým pohybem sušen nad dřevěným uhlím. Opravdu by mě zajímalo, jestli tomu tak opravdu je, protože kouřová chuť je mi v čaji taková trochu nesympatická. Zdá se mi, jako by byla umělá, ale nejspíše se pletu. Čaj ve vícenálevové podobě jsou již značně chutnější, ale připravíte možná tak 3 - 4 nálevy a nepocítíte onu kouřovost. A lidé si přece kupují Gunpowder také především pro tu zvláštní chuť, čemuž vícenálevem zamezíte. Za cenu 78 CZK / 100g je to docela dobrý základní čaj. Z Dobré čajovny mi chutná dokonce více než z Orijin.cz. Je takový jemnější. Připravovat čaj v ledové podobě bych asi osobně nedoporučoval, neboť mně samotnému nechutná. Na to je vhodnější Zhen Mei.

2012 Zhu Cha Gunpowder Special Grade

English conclusion

en


Zhu Cha, Gunpowder, Perlový čaj, Střelný prach, green tea, zelený čaj, základní čaj, lu cha, Lo Chu Ch'a, 珠茶, special grade, gunpowder special grade, Zhejiang, China, Zhejinag, Čína, Fujian, Fuding, kuličky, pevně rolované, kouřový čaj, kadidlový, kostelní, kouřový, dřevitý, kořeněný, badyán v chuti, perníkové koření, levý čaj, cigaretová vůně a chuť, chuť a aroma popelníku, zatuchlý, barva zelenožlutá, lesklé kuličky, Le Tuareg, máta Nana, nasládlá chuť, sládnoucí dochuť, maximálně 3 nálevy, odolný čaj, zasytí