mainlogo

ČAJE - Zelené


2011 Simao Man Kou Xiang 100g

Zveřejnění degustace: 1.1.2013
Autor: Čestmír Suchý

Oficiální popis prodejce: (Chawangshop.com)

Mankouxiang, sometimes called ManTangXiang or Yunnan Biluochun "Mantangxiang". It is an aromatic tea, rolled into little balls. Its name relates to its distinct and very pleasant aroma mankouxiang ("the tea which fills the mouth with aroma") or mantanxiang ("the tea which fills the room with aroma"). Made from a big-leaf varietal specially bred for yunnan weather. The varietal formerly comes from Nannuoshan (Menghai area, Yunnan). The tea varietal is named Yun Kang Shi Hao (Yun Kang No. 10, yun kang means "not afraid of winter"). The tea broth is yellow-green, very clear. The aroma and the taste of this tea is baked and very pleasant and the aftertaste is sweet.

Datum psaní degustace: 31.12.2012

Název čaje: 2011 Simao Man Kou Xiang
Objednané množství: 100g
Sběr: začátek března 2011
Prodejce: Chawangshop.com
Objednáno: 25.7.2012
Cena k datu objednání: 4.90 USD
Cena k datu zveřejnění: 3.00 USD (doprodej)

Tento čaj jsem koupil v létě roku 2012. Již v té době byl loňský. Suchý list je srolován do tvaru kuliček. Po rozbalení jsou listy veliké a žlutozelené. Jeho chuť, vůně i tvar suchého listu je velice podobná čaji 2012 Simao Yin Luo, na který také budu dělat degustaci.

Čaj 2011 Simao Man Kou Xiang jsem koupil přítelkyni, která má zelené čaje v oblibě. Tento zelený čaj mě však nikterak nezaujal. Vícenálevová příprava do konvičky byla stále stejná. První nálev rozvinul lístky a prvotní jemnou chuť. Druhý nálev byl pitelný trochu více a uvolnil dá se říci většinu dobré chuti. Třetí nálev byl ve většině případů mdlý, hořký a trpký - nepitelný. Už jsem si myslel, že ho odepíšu, avšak pak jsem našel způsob přípravy, díky kterému je tento čaj průměrně pitelný.

Degustace metodou veliké konvice (31.12.2012)

Jedná se o to, že do půllitrového džbánku dám přibližně 4 vrchovaté kávové lžičky čaje a zaleji horkou vodou o teplotě 80 - 90 stupňů C, přičemž slévám téměř okamžitě - maximálně do 10 sekund. Všechny nálevy slévám do jedné velké konvice, kde všechny nálevy mísím v jeden. Tak to opakuji průměrně 4x, čímž získám 2 litry zeleného čaje jednolité průměrné nasládlé chuti ke každodennímu pití. Čaje lze připravit i více než 2 litry, avšak následující 3. a 4. nálev se již blíží prázdné a trpké hořkosti. Pokud máme více čajomilců, stačí smíchat všechny nálevy a chuť je přijatelná.

Zrovna nyní při psaní této degustace piji tento zelený čaj. Udělal jsem přibližně 3 litry čaje ze 4 vrchovatých lžiček výše popsanou přípravou. Chuť je průměrná, jednolitá, nasládlejší, vhodná ke každodennímu popíjení ve více lidech při relaxaci. Čaj docela nakopává.

2011 Simao Man Kou Xiang 100g

Nyní následuje degustace vícenálevová (1.1.2013)

Použito 8 gramů čaje na 175 ml yixingskou konvičku

Degustaci provádím společně s přítelkyní. Po otevření balení s čajem na nás vždy foukne omamná, ostřejší, nasládlá a uzená vůně. Nasypání čaje do vyhřáté konvičky - vůně zprvu nasládlá, poté uzená. Bez nultého oplachovacího nálevu.

1. nálev - 75 stupňů C - 25 sekund

Nálev jemný, svěží, světle žluté barvy, voňavý, nasládlý. Takový, kdyby byl nálev pořád, tak by to byl jeden z oblíbených čajů. Žádné výrazné chutě dále necítíme.

2. nálev - 75 stupňů C - 25 sekund

Nálev je težší v chuti, stále je chuť víceméně jemná, ale silně se již prosazují znaky trpkosti a svíravosti na patře. Barva je žlutá, avšak trochu svítivější. Trpkost dominuje a zůstává na jazyku. Dehydratuje ústa. Přítelkyně už další nálev nechce.

3. nálev - 73 stupňů C - 20 sekund

Nálev je stále těžký a trpký. Třetí nálev přítelkyně vypila s donucením. Já též. Jí to však hnulo se žaludkem. Jinak žádné výrazné změny.

4. nálev - 73 stupňů C - 15 sekund

Čaj již piji sám. Nálev je méně trpký, kvůli snížení doby louhování a teploty, stále je však trpký docela výrazně. Délka louhování se projevila i na chuti, která je ještě více přebita trpkostí. Z toho vychází, že trpkost ze všech chutí dominuje nejvíce a změnou parametrů vody toho moc nenaděláte. Barva se změnila ze žluté do oranžové.

5. nálev - 72 stupňů C - 20 sekund

Teplotu vody na poslední nálev jsem nedal vyšší, jelikož by byl nálev tak trpký, že by byl až nepitelný. Z nálevu jde cítit, že se jedná o zelený čaj. Chuť je téměř nulová. Nasládlost jen minimální, až neznatelná. Trpkost průměrně silná. Teplota louhování byla možná o trochu nižší než výše psaná (změřená), protože jsem vodu pro 5. nálev lil již do vychladlé konvičky. Nálev vysoce dehydratuje ústa. Nevidím důvod, proč pokračovat v degustaci.

2011 Simao Man Kou Xiang 100g

Závěr

U čaje jsem neprováděl nultý oplachovací nálev, protože je čaj velice náchylný na teplotu. Klidně by se nechal zalévat 60 stupňovou vodou jako gyokuro. Čaj je vskutku voňavý. První nálev super, druhý už je trpký. A to jsem čaj zaléval ještě chladnější vodou (73 - 75) než vždycky (80). Přítelkyni se do třetího nálevu už nechtělo. Chuť je pro nás oba úplně obyčejná, nezajímavá, ani nevíme, co napsat. Stářím a skladováním čaje to nebude, neboť téměř totožný čaj 2012 Simao Yin Luo z jara chutná víceméně totožně. Jediná zajímavá vlastnost je vůně. Charakterizoval bych jí jako vůně suché trávy s náznaky sladké uzenosti (nikoli však jako Lapsang Souchong). Od druhého nálevu chutnají všechny nálevy stejně. Chuť se jen zhoršuje. Celková mdlá chuť čaje uvadá a nastupuje stále už tak velká trpkost. Přišel jsem na to, že trpkost se uvolní daleko rychleji a ve větším množství než dobrá nasládlá chuť čaje. Doporučoval bych první nálev vypít samostatný a už od druhého nálevu je slévat do jedné veliké konvice, protože od druhého nálevu opravdu žádný zázrak nečekejte. Shodli jsme se s přítelkyní, že daleko lepší chuťově je snad i obyčejná základní sorta zeleného čaje Chun Mei. Za cenu 4.90 USD bych čaj moc nedoporučoval. Avšak za sníženou doprodejovou cenu 3.00 USD se již dá o koupi tohoto čaje, jakožto o čaji průměrné, mdlejší a trpké chuti, uvažovat k běžnému každodennímu pití moji výše popsanou metodou velké konvice. Celkové pocity z čaje jsou velice rozporuplné. Nechci čaj vychválit, ale ani zhanit.