mainlogo

ČAJE - Puerh


2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake 357g

Zveřejnění degustace: 28.12.2013
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Chawangshop.com)

Mingfeng mountain (鸣凤山) ancient tea garden is one of the twelve famous ancient tea gardens in Yongde area, at around 1900 meters of altitude, and also is an extensions zone of Tanglishan Nature Reserve. Mingfeng ancient tea garden has more than 800mu (1 mu=0.0667 hectares), is higher and larger than Mangfei tea garden. This region of mixed forest provides ideal conditions for the growth and well-being the tea trees. Tea trees grow with other kinds of trees such as pines and Betula alnoides. Mingfeng large-leaf tea have been identified as a provincial high-quality variety.
There is a village with about 66 families. Tea farmers still work according to the old and traditional techniques to produce pu-erh tea. Kill green in wok, sun dried maocha. Lantingchun Tea Factory selected the first picking of spring materials and pressed into 357g cakes carefully with stone.
Dry leaves have similar strong aroma with Mangfei teas. Yellow green tea soup is clean and fragrant. Strong and powerful, "ku wei" (bitter) is fast change to sweet and floral aftertaste.

Datum psaní degustace: 26.12.2013

Název čaje: 2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake
Objednané množství: cca 20g vzorek
Produkce: 7.3.2012
Prodejce: Chawangshop.com
Sklizeň: Ming Feng mountain, Yong De area, Lincang county
Továrna: Lan Ting Chun TF
Váha: 357g koláč
Objednáno: 25.7.2012
Cena: vzorek zdarma, jinak 12,50 USD / 357g koláč

2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake

Jedná se o 357g koláč světlého (raw, sheng) puerhu. Objednával jsem čaje 25.7.2012 a byl mi dodán tento vzorek na ochutnání. Piji ho až nyní po více než roce. Čaj nejspíše ten rok v šuplíku nezrál, protože byl zatavený v sáčku. Cca rok zrál u prodejce a rok ležel u mě v šuplíku. I tak má krásné aroma. Suchý list je pěkný, kvalitní a veliký s ochmýřenými tipsy. Lisovaný je mírně. Mao Cha byla sušená na slunci. Mělo by se jednat o první jarní sběr roku 2012.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena ve 150 ml čínské skleněné konvičce, sléváno do skleněného 200 ml džbánku. Použito bylo cca 7,5 gramů čaje. Čaj byl zaléván vodou od 90 - 95 stupňů C. Vůně suchého listu je převážně ovocná, nektarová.

2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake

0. nálev - 95 stupňu C - 5 sekund

Proveden oplachovací nálev pro omytí a aktivaci lístků. Vůně vlhkého listu: Ovocná, nektarová, tóny nepřekážející uzenosti a kouře.

1. nálev - 95 stupňů C - 10 sekund

První nálev pro rozjezd. Mladá a nevyzrálá nektarovo-medová vůně. Velice sladká vůně jako nějaký zákusek. Barva listu světle žlutá. Chuť nálevu je jemná, omamně květinová bez žádných známek trpkosti. Chuť je také nevyzrálá. Vždyť čaj jsem dostal jako vzorek v srpnu 2012. Od té doby mi ležel v šuplíku a nemyslím si, že by zrovna nějak zrál. Takže tu máme dvouletý čaj s chutí něco mezi 1 - 2 lety. V listu vůně převážně raného nevyzrálého puerhu s tóny kouřivosti. Chuť je jaksi senně trávová. Na rozjezd tedy velmi vydařený a komplexní nálev.

2. nálev - 95 stupňů C - 10 sekund

Již v prvním nálevu jsem cítil prvky kůry a začátky vyzrálejšího chuťového spektra. Nálev se již rozjel a vůně je jako předtím, jen je trochu více do medova a cítím také zavařené ovoce. Barva nálevu je poněkud tmavší odstím žluté než minule. Tělo čaje je velice nektarové, květinové a zcela určitě málo vyzrálé. Nálev je opět komplexní s intenzivnějšími chutěmi. Poskytuje světlé a sladké nektarově-květové nálevy.

3. nálev - 95 stupňů C - 15 sekund

Lehká uzenost se z vlhkého listu již vytratila. Chutí nálev připomíná květiny s nektarem a se slabým nádechem exotického ovoce. V ústech mi zanechává jen příjemnou, delikátní, nasládlou a bylinnou chuť s ještě sladší dochutí a také mi vykouzlil úsměv na tváři, což dokáže jen málokterý čaj. Celkově tedy prvky ovocné chutě a květin (možná orchideje) a nově mentolu. Jakýsi mentolový závan po každém napití. Nedokáži specifikovat, asi jako slaboučky odvar z bylin máty nebo meduňky.

4. nálev - 95 stupňů C - 20 sekund

Ve vlhkém listu převládá bylino-mentolová a travnatá vůně. Chuť se stala trpčí a více bylinou, sladkost ustupuje, mentolová chuť graduje v ústech. Přemýšlím, jestli se chuť bylin pomalu nemění na chuť kůry a dřevin. Celkově je chuť velmi bylinná, mentolová, trpčí a méně sladká. V dochuti trpké a sladké dřeviny. Jedná se stále ještě o skvělý nálev. Již není tak komplexní v chuti a celková intenzita ubývá. Ad 4: V dlouhodobé dochuti se ozývá zpětně sladká a mentolová trpkost.

5. nálev - 95 stupňů C - 25 sekund

Už jen jemně trpké, jinak normálně mentolové, ovocné a bylinné prvky. Sladkost převážně v dochuti v návaznosti na trpkost. Nemám nic na jazyku k tomuto nálevu, jen že je stále skvěle pitelný. V dlouhodobé dochuti cítím zajímavou jehněčí chuť, nebo jakousi kožovitost, která se prý v sheng puerhech (hlavně vyzrálých) objevuje.

6. nálev - 95 stupňů C - 30 sekund

Velmi zajímavý hutný nálev. Trpčí, ale dostatečně mentolový. Mentol se projevuje spíše při delším louhování. Sladkost jen v dochuti z trpkosti, jinak už skoro mizivá. Tento nálev obsahuje mnoho hořčin. Jsem najedený, takže cítím, jak se mi ulevuje. Velmi příjemný mladý sheng puerh.

2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake

7. nálev - 95 stupňů C - 60 sekund

Sedmý nálev je totožný jako šestý. Trpkost je mírnější a ihned přechází v dochuti do sladkého nektaru. Nálev již není tak komplexní. Hodně bylinný a dřevitější, což souvisí s vylouhovaností listu. Vlhký list již také nevoní.

8. nálev - 95 stupňů C - 180 sekund

Překvapivě jsou čajové lístky schopny dát slušný nálev. Louhoval jsem opravdu dlouho a naštěstí to stojí za to. Trpkost je velice nízká, ne-li žádná, která se ihned mění v dochuti ve sladký mentol a byliny. Celková chuť je bylinná se sladkou a mentolovou dochutí. Velice příjemný nálev - opravdu překvapil. Další nálev čekám opravdu poslední.

9. nálev - 95 stupňů C - "∞" sekund

Objev silnější tabákové chuti, která se nejspíše vyvinula vlivem délky louhování z uzenosti hluboce uložené v listech. Velice florální a příjemně trpký nálev, měnící se v dochuti na silnou sladkost. Konec nálevů.

Vícenálevová příprava #2

Použito bylo zbylých 10,5 gramů čaje. Pocity z nálevů se stejnými pracovními parametry byly vesměs stejné, jen intenzivnější chuti. Od 4. nálevu jsem prováděl slévání téměř ihned (cca po 5 sekundách). Docílil jsem konstantních nálevů. Už ani nevím kolika. Ale bylo jich hodně. Takové ty komplexní nálevy, kde cítíte všechno v adekvátní intenzitě. Docílit se toho tedy dá větším množstvím listu a rychlejším sléváním.

2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake

Vlastnosti čaje ve zkratce

Zprvu sladký, nektarový, ovocný, lehce trávový. Později senný, příjemně trpký a v dochuti nasládlý. Celým nálevem prostupuje bylinná nebo jakási vegetální a květinová chuť a vůně. Ve vlhkém listu mírná nenucená uzenost (nejspíše z procesu sha-qing ve woku). Před první polovinou pocity mentolu v ústech (meduňka, máta... bylinná mentolová chuť). V pozdních nálevech stabilizace chuťových prvků, trpkosti a objev kožovitosti. Nálevy byly velice komplexní. List je kvalitní a veliký s mladými lístky, stopkami a ochmýřenými tipsy.

Závěr

Čaj mně svým chuťovým spektrem značně připomínal můj 2010 Lan Cang Pu Er Fang Zhuan (007) Raw, který jsem si koupil z Chawangshop.com. Cítil jsem v něm nevyzrálé prvky a byl velice hrubý a trpký v chuti. Asi to bude právě malými a pevně slisovanými lístky do cihličky. 2012 Lantingchun TF Yongde Ming Feng Shan Raw naopak nemá své veliké lístky tak pevně slisované a proto mohly adekvátněji zrát. Lístky jsou s řapíky a částí zelené větvičky. Občas se objeví velmi mladý výhonek a tips. V nálevech bylo vidět i chmýří. Tento čaj měl velice silné aroma v listech. Nálevy byly komplexní a velice chutné. Když jsem si myslel, že už čaj skončil, byl jsem překvapen další salvou chutí z právě nakopnutého a vzchopeného puerhu. Nálevy odhalily barvu listů, kterou tvoří převážně zelené listy a minoritně listy hnědé zoxidované. Zajímavé také je, že jsem opět uhádl všechny chutě, které uvádí prodejce na svém webu, aniž bych si popis přečetl. Celkově tento čaj doporučuji. Je velice dobrý na kreativitu a při psaní článků. Ochotně se pije i po jídle na trávení a není nepříjemně trpký na svůj mladý věk. Obsahuje totiž něktré charakteristiky puerhu vyzrálého, ale stále si zachovává většinu mladistvých složek. Dobrý tah prodejce s tímto vzorkem, protože uvažuji o koupi alespoň jednoho koláče právě onoho 2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake.

2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake

English conclusion

This raw puerh cake reminded me my 2010 Lan Cang Pu Er Fang Zhuan (007) Raw brick from Chawangshop.com, as well. 2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake is not so tightly pressed. It's aged, matured, big-leaf, complex and tasty with a touch of young and fruity fragrance. The dry leaves are mostly brown. After few infusions some leaves are green, some brown and some slightly oxidised. I recomend this puerh for it's aged and delicate taste (and aroma).


2012 Lan Ting Chun TF Yongde Ming Feng Shan Raw Puerh Cake, Lan Ting Chun Tea Factory, raw puerh, zelený puerh, světlý puerh, uncooked puerh, sheng puerh, bing cha, raw puerh cake, Ming Feng mountain, Yongde Ming Feng Shan, large-leaf, velkolistý, Yong De area, Lincang county, Chawangshop.com, ochmýřené tipsy, mladý puerh