mainlogo

ČAJE - Puerh


2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

Zveřejnění degustace: 24.5.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Popis čaje z jiného webu: (YunnanSourcing.com)

These premium mini tuo cha are made from Simao fermented (ripe) pu-erh and chrysanthemum flower. These are about 4 grams each. The brewed liquor is a lovely deep wine red color and the flavor is rich, sweet and smooth. This is a great drink for a dry throat or an upset stomach, or just for enjoyment alone.

Datum psaní degustace: 23.5.2014

Název čaje: 2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha
Název čaje dle prodejce: Pu-Erh Shu Mini Tuo Cha Chryzanthenum 2010
Objednané množství: 4x mini Tuo Cha
Produkce: 2010
Prodejce: Dobré Čaje (Jiaogulan.cz/shop)
Sklizeň: 2008; Simao
Továrna / Výrobce: Lao Cang Tea Factory
Váha: cca 16g (= cca 4g / mini Tuo Cha)
Objednáno: 16.4.2014
Cena: vzorek zdarma, jinak 99 CZK / 50g

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

Jedná se o mini hnízdečko (mini tuo cha) z tmavého a vcelku i velkolistého puerhu. Toto hnízdečko obsahuje i lístky chryzantémy. Nejlépe bych tuo cha formu lisovaného čaje zvolil pro jednonálev do maximálně 300 - 400 ml nebo pro vícenálev do velmi malé konvičky o maximálním objemu 120 ml. Toto neplatí v případě použití více hnízdeček najednou. Hnízdečko je slisováno vcelku pevně. Po prvním nálevu hnízdečka nabobtnají a při druhém se většinou zcela rozpadnou. Uvidíme, jak se vyvine degustace tohoto ochuceného tuo cha puerhu.

Degustace vícenálevová

Degustaci provádím doma. Jedná se o lisovaný tmavý puerh do mini tuo cha formy. Teplota vody se pohybovala v rozmezí cca okolo 95 stupňů C. Vodu jsem uchovával v termosce a ve varné konvici. Sléváno do 200 ml skleněného čínského džbánku. Provádím ihned první nálev bez tzv. nultého oplachovacího nálevu. Mini tuo cha vkládám do předem vyhřáté porcelánové 120 ml čínské konvičky, aby v případě yixingu nechytal pachy od chryzantémových květů. List se zdá být velký a kvalitní. Občas vidím i zelenější listy.

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

1. nálev - 95 stupňů C - 35 sekund

Hnízdečko jsem louhoval po dobu 35 sekund, aby se hezky rozbalilo. Mini tuo cha se rozbalila zatím pouze z 50%. Spíše tedy hodně nabobtnala. Počítám že s příštím nálevem uvolní více chuti. Ve vůni vlhkého listu cítím spíše nektar, jetel a chryzantému. Aroma shu puerhu je v pozadí. Chuť nálevu je prozatím příjemně puerhově nadládlá. Jsem rád, že necítím v tomto tmavém (shu) puerhu žádnou nakyslost. Barva nálevu je jemně načervenale hnědá.

2. nálev - 93 stupňů C - max 15 sekund

List rozbalen ze 100%, je docela velký a vypadá hodně kvalitně. Podíl květu chryzantémy v puerhovém listu bych si troufnul odhadnout na 15 - 20%. List se louhoval ani ne deset sekund, ale přičetl jsem pár sekund i za slévání z konvičky. Listy se již prvním nálevem pěkně zaktivovaly a pustily šťávy na povrch. Barva nálevu je temnější než předchozí nálev. Je hnědá a trochu načervenalá. Nálev je trochu kalný, nejspíše právě kvůli rozpadu hnízdečka na jednotlivé lístky. Chuť nálevu je příjemně nasládlá, plná, nektarová, jetelová. Nálev je hustý, chutě do sebe zapadají daleko více než v předchozím nálevu (logicky). V dochuti se objevuje trocha vůně květů řepky olejné a medová nasládlost.

3. nálev - 93 stupňů C - 15 sekund

Louhování 10 sekund, zbytek slévání. Barva nálevu je červeno-hnědá a nálev je krásně čirý, narozdíl od předchozího nálevu, kde byl zakalený. Chuť nálevu je nyní trochu méně sladká. Jde lehce do kysela, ale tuto chuť přebije jemný menthol, řepku a ovoce, které cítím v dochuti a na patře. Zajímavá je také chuť základního shu puerhu. Ten se svými jemnými složkami hodně blíží kvalitním a vyzrálým hei cha Liu Bao. Chuťově je základní puerh hodně podobný kombinaci nějakého vyzrálejšího a uzeného sheng puerhu s tmavým vyzrálým a kvalitním Liu Bao hei cha.

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

4. nálev - 93 stupňů C - 30 sekund

Nálev jsem nechal louhovat déle a vyplatilo se. Vyšel z toho sice poněkud světle hnědý načervenalý a kalný nálev, ale zato velmi sladký a nektarový. Také se ještě více projevila chuť podobná právě čaji Liu Bao. Jakoukoli květinovost nebo chryzantému cítím spíše ve formě nektaru a nasládlosti, popřípadě řepky.

5. nálev - 98 stupňů C - 60 sekund

Chryzantémové květy již ztrácejí barvu, nejspíše bude jejich chuť slabší nebo nulová. Nálev je příjemný. Chryzantéma a jetel jdou cítít spíše v pozadí. Sladkost nektaru z chryzantémy neguje mírnou nakyslost, která se v tomto nálevu opět trochu projevila. Nemohu si pomoct, ale nálev je opět podobný dobrému Liu Bao.

6. nálev - 96 stupňů C - 120 sekund

Nálev je průzračný, hnědo-červený, má již slabou chuť, ale je dobrý a nejsou znatelné vylouhované chutě. Trochu více nyní cítím nasládlost a nektar. Vidím to však i tak jen na jeden další nálev.

7. nálev - 95 stupňů C - "∞" sekund

Poslední zabijácký nálev. Čaj má po těch pár minutách louhování opravdu ještě zbytky nasládlé a chryzantémové chuti, ale na další nálev bych ho již nedoporučoval.

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

Vlastnosti čaje ve zkratce

Základni shu puerh má dobrou a vyzrálejší chuť, je hladký a jemný. Chutná jako kvalitní a vyzrálé hei cha Liu Bao lehce řízlé vyzrálým sheng puerhem s uzeným aroma. Z čaje cítím zprvu chryzantému, poté spíše nektarovou nasládlost, dále občas med. Nálev doprovází aroma jetele. Jedna mini tuo cha se hodí do velmi malé konvičky. Lepší je připravovat tak do 5 intenzivnějších nálevů + jeden zabijácký. Více se nevyplatí. List je kvalitní, a je v něm obsaženo vyšší množství hnědo-zelených jemných listů. Čaj se nedá přelouhovat.

Závěr

Již jsem tento puerh připravoval i jednonálevově, avšak 500 ml vody bylo asi na jedno hnízdečko příliš. Přece jen já mini tuo cha moc nepřipravuji. Vzorky těchto mini tuo cha puerhů mi poskytl pan Nepustil na degustaci čajů v Karlových Varech. Tam jsme si také připravili nálevy z pár hnízdeček (myslím že ze 2 nebo 3). Jako vhodnější příprava se mi jeví jedna mini tuo cha do malé maximálně 120 ml glazované nebo skleněné konvičky. Zajímalo by mě složení tohoto hnízdečka. Jestli je pro lepší chuťový zážitek opravdu přimíchán do tuo cha vyzrálejší sheng puerh (hnědo-zelené čajové listy), nebo jestli se jedná pouze o nedofermentované krajní nebo částečně fermentované listy. Každopádně spolu tvoří dobrý celek. Jako taková snadná, rychlá a chutná jednorázovka je to dobrý puerh. Nedá se přelouhovat. Výhodné také pro mini tuo cha puerhy je, že se snadno dávkují, takže jsou nejlepší na nějaké to venkovní čajování.

English conclusion

eng

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha

2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha


2010 Lao Cang TF Chrysanthemum Ripe Puerh Mini Tuo Cha, mini tuo cha, 老仓茶 (Lao Cang Cha), Pu-Erh Shu Mini Tuo Cha Chryzanthenum 2010, shu puerh, Liu Bao, ripe puerh, YunnanSourcing.com, Jiaogulan.cz/shop, harvest sklizeň Simao, chryzantémový puerh čaj, čaj s chryzantémou, chrysanthemum puerh tea, Degustace Plzeň M-Klub, vůně řepky olejné, nelze přelouhovat, nepřelouhovatelný, mentolová chuť, nasládlá chuť nektaru, Lao Cang TF, Lao Cang Tea Factory, tuo cha, fermentované listy, ochucený puerh, ochucený čaj chryzantémou, jednorázovka, mini hnízdečko