mainlogo

ČAJE - Puerh


2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh

Zveřejnění degustace: 16.3.2013
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Teanet-cn.cz)

Velice zajímavý zelený (sheng) pu-erh či ještě lépe maocha z jižních oblastí Yunnanu. Velké listy (Da Ye) voní tence a velice svěže. Čaj byl tradičně sušen na slunci, bez urychleného moderního sušení v peci, a proto neobsahuje ani nejmenší náznak nepříjemné uzenosti. Chuť je velmi jemná, sladká a na rozdíl od klasických zelených pu-erhů nemá ani moc tónů ovocných. Objevíte v nem spíše lehkou sladkost a svěžest, tóny květinové a dlouhotrvající jemný aftertaste.

Datum psaní degustace: 4.3.2013

Název čaje: 2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh
Objednané množství: 50g
Produkce: jaro 2009
Země původu: Yunnan
Prodejce: Teanet-cn.cz
Cena: 70 CZK / 50g

2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh

Tento světlý sypaný puerh (mao cha) z Yunnanu z jarní produkce roku 2009 bych charakterizoval jako klasický světlý (sheng) puerh, který je velice zajímavý cenově i adekvátním stářím. Voní velice sladce, medově až nektarově s jemnými tóny uzenosti. Dle popisu od prodejce nemá být naopak uzená vůně ani chuť vůbec cítit. Čaj jsem si zprvu pořídil jen kvůli zvědavosti a také kvůli ceně, chtěl jsem nějaký základní světlý puerh na každodenní pití. Tento sheng puerh může potěšít, ale i zklamat. Pojďme se podívat, jak degustace dopadla.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena v Praze na Strahově ve 150 ml skleněné konvičce, sléváno do 500 ml skleněného džbánku. Použita 250 ml yixingská miska. Použito bylo cca 8 gramů čaje.

2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh

0. nálev – 5 sekund – cca 85 stupňů C

Tento nálev byl pouze oplachovací a k aktivaci chutí a vůní v lístcích a pro vypláchnutí případných nečistot. U puerhů se totiž doporučuje oplachovací nálev provést. Vlhký list voní sladce, dřevitě a lehce uzeně.

1. nálev – 10 sekund - cca 80 stupňů C

List voní květinově a trávově. Barva nálevu je oranžová. Chuť nálevu je nasládlá, stopově uzená a velice květinová až trávová. Čaj obsahuje zatím jednu z nejzákladnějších a nejuniverzálnějších chuťových palet. Čaj mě doposud nijak neodpudil, neurazil, ale ani nenadchnul. Stále cítím lehkou uzenost v pozadí. Po vychladnutí prvního nálevu mi chuť i vůně z uzenosti přecházela až v tabákovost.

2. nálev – 10 sekund – cca 75 stupňů C

Chuť se ještě více ucelila a zjemnila. Barva je žlutooranžová. Po celé puse se mi rozlévá příjemná lehká trpkost, která přechází ve sladkou a květinovou dochuť. Jinak víceméně stejný nálev jako ten první. Prostě jak říkám. Stále stejná základní chuť.

3. nálev – 20 sekund – cca 80 stupňů C

Nálev chutná jako nějaké exotické ovoce. Nedokáži chuť specifikovat jinak. Trpkost stále stejná. Sladká dochuť ustoupila. Vůně je ovocná, sladká, lehce uzená. Voní jako nějaká zavařenina. Nálev žlutooranžový.

4. nálev – 25 sekund – cca 80 stupňů C

Barva nálevu oranžovožlutá. Více do žluta. Chuť je přijatelná. Lze cítit základní chuť již trochu vylouhovaného čaje. Trpkost se zvýšila jen minimálně. Okamžitá sladkost v dochuti je minimální, avšak dlouhá dochuť je velice nasládlá. Asi dáno vyšší trpkostí nálevu. Celkově je tento nálev nejchudší, a tak předpokládám v dalších nálevech pokles chutí i nadále.

2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh

5. nálev – 25 sekund – cca 85 stupňů C

Barva stále stejná. Chuť začíná být prázdná. Nálev je trpký, ale stále v pohodě pitelný. Dochuť je velice nasládlá vlivem hořčin.

6. nálev – 30 sekund – cca 80 stupňů C

Uvolněno více hořčin. Čaj je trpčí, ale stále relativně příjemně pitelný. Základní chuť světlého vylouhovaného puerhu.

7. nálev – 35 sekund – cca 85 stupňů C

Čaj již není moc pitelný. Mnoho hořčin a úplně prázdná chuť. Končím degustaci

2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh

Vlastnosti čaje ve zkratce

Uniformnost, univerzálnost a konstantnost nálevů. Jemný světlý puerh s tou nejzákladnější ale kvalitní paletou chutí, který je navíc i levný. Má sladší, květinovou, nektarově nasládlou a dřevitou chuť prolínanou lehkou a příjemnou, nenucenou uzeností.

Závěr

Vždy jsem chtěl vyzkoušet sypané puerhy, respektive neslisované. Koupil jsem si proto na zkoušku 50 gramů levnějšího sypaného světlého puerhu v Praze v čajovém klubu Cha Dao. Jedná se o jeden z nejuniverzálnějších světlých puerhů. Svoji chutí bych je doporučoval začátečníkům, hledající právě základní chutě světlých puerhů a jemnost zároveň. Základní chuť nálevu vydrží být po mnoho nálevů zcela konstantní, jen s minimálním procentem změn v chuti a vůni (závisí na teplotě a době louhování). Tento čaj je velice levný, až jsem se divil. Zprvu jsem čekal nějaký odpad, ale byl jsem velice mile překvapen. Není to čaj na nějaké dlouhé diskuse s přáteli v čajovně, ale za tu cenu a základní uniformní chuť se nemusíte stydět si tento puerh dávat jako běžný čaj k pití místo základních čajů zelených. Jeho vůně i chuť je značně sladká, medová a nektarová s uzenými tóny. Kupodivu mi nepřijde ani tak trpký, jako například zelené čaje - je tedy odolnější na vyšší teploty a délku louhování, kdy neuvolňuje tolik hořčin jako ostatní sheng puerhy a zelené čaje. Myslím si, že s ještě nižší teplotou a bez oplachovacího nálevu bych dosáhl i více chutných nálevů než v této degustaci. Tento čaj jsem si dělal před degustací mnohokrát a jeho chuť opravdu byla dlouhotvrající a konstantní, ačkoli to v degustaci nemusí být patrné. Chutné totiž byly tak první čtyři nálevy. Pátý byl na hranici a dále už to není moc na vychutnávání. Celkově tento čaj doporučuji na každodenní běžné pití, které nenadchne, ale ani neurazí.

English conclusion

En

2009 Yunnan Da Ye Mao Cha Sheng Puerh