mainlogo

ČAJE - Puerh


2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

Zveřejnění degustace: 5.1.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Ghtea.com - překlad, upraveno, zkráceno)

Komplexní výběr starobylých čajových hor podél řeky Lancang. Použit kvalitní materiál z ekologických zahrad. Sbíráno s pupeny a tipsy. Nálevy jsou jasné, čisté, sladké a vytrvalé. Mají květinovou vůni, olejovou barvu. Produkce ve formě velkolistého tuo cha s obsahem stříbřitých tipsů.

Datum psaní degustace: 4.1.2014

Název čaje: 2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g
Objednané množství: 100g
Produkce: 13.4.2008
Prodejce: Dobrá čajovna Plzeň
Sklizeň: 10.5.2006, výběr čajových hor podél řeky Lancang
Továrna: Yunnan (Lincang) Yunxian National Eco-Tea Industry Co., Ltd
Váha: 100g, Tuo Cha (hnízdo)
Objednáno: 3.1.2014
Cena: 115 CZK / 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

Jedná se o tuo cha puerh, tedy hnízdo. Tento puerh má suchý list docela tmavý (hnědo-černo-šedivé + stříbrné tipsy). Suchý list voní převelice sladce (až medovo-nektarově), trochu drsněji, uzeně a lehce vyzrále. Další popis čaje jsem rozluštil z obalu čajové továrny a z webových stránek, které byly na obalu vytištěné. Z obalu bylo vyčteno i datum produkce a sklizně ve formě razítka. Bylo tam i jiné datum, předpokládám však, že razítko sloužilo jako přeznačení starého obalu, aby mohl být znovu použit. Snad jsem vše určil správně. Časy louhování jsou jen orientační, snažil jsem se ale o co nejpřesnější určení. Tento sheng puerh ve formě tuo cha je lisován lehce až středně silně. Peletky se odlupují středně obtížně, ale v horké vodě jim trvá jen jeden nálev, aby se úplně rozpadly.

Poznámka

Na webu i na obalu je v názvu napsáno číselné označení 0751. Mohla by to tedy být receptura. Mohlo by se jednat i o prodejní kód. Popis výrobce uvádí, že se jedná o výběrový blend několika čajových hor. Všiml jsem si na webu dle popisů jiných puerhů, že číselná označení mají jen blendy a výběrové tříděné mao cha. První dvojčíslí je rok vzniku receptury, třetí číslo je třída kvality použitého materiálu a poslední číslice je číslo továrny, kde byl čaj zpracován. Myslím si tedy, že by to i mohla být receptura. Na obalu puerhu je vytištěno datum 5. měsíc roku 2007 (neberu v potaz přeznačující razítko na rok produkce 2008). Třída kvality materiálu 5 (odpovídalo by). Číslo továrny je 1. Dle Wikipedie je číslo 1 označením pro Long Sheng Tea Factory. Trochu jsem továrnu zkoumal, ale nejsem si jistý, jestli to odpovídá. Na webu Tea-earth.net jsem našel, že číslo 1 značí puerhy z produkce CNNP nebo Kunming Tea Factory. Je možné, že Yunnan (Lincang) Yunxian National Eco-Tea Industry spadá pod jednu z vyjmenovaných. Hledal jsem pár hodin, ale nijak extra do hloubky.

Degustace vícenálevová

Degustaci provádím v Plzni na koleji. Nemám zde váhu ani teploměr. Vše budu odhaovat. Nevím, kolik jsem dal listu do skleněné čínské 150 ml konvičky, ale myslím si, že jako obvykle - odhadem nějakých 6 až 7 gramů. První tři nálevy jsem ihned sléval, tzn. slévání cca po 2 - 3 sekundách. Teplota vody se pohybovala mezi 90 - 95 stupni C. Vodu jsem uchovával v termosce. Update 8.1.2014: K dispozici jsou i další nově přidané fotografie z pozdějších degustací. Na fotografiích můžete vidět mé malé kolejní čajové moře a můj levnější kolejní yixing.

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

0. nálev - 95 stupňu C - 3 sekundy (2x)

Provedeny dva oplachovací nálevy, které jsem ihned sléval. Vůně listu po druhém oplachovacím nálevu je stále dosti uzená a kouřová.

1. nálev - 95 stupňů C - max 3 sekundy

Vůně 1. nálevu je medová a kouřová. Vůně listů kouřová, dřevitá a jaksi pelyňkově bylinná. Celková chuť je drsná a hrubá se znaky kouřovosti a sladkého nektaru. Občas i připomíná lapsang souchong. Lístky se ještě nerozvinuly, ale zatím se tváří jako kvalitnější materiál. Ano, obsahuje relativně veliké lístky i s řapíky a veliké zlomky lístků, avšak je mezi nimi i určité množství přebytečného čajového prachu. Množství prachu není nijak obtěžující, ale pokud nepoužíváte sítko, tak nejspíše v prvních pár nálevech budete mít plnou misku čajového prachu.

2. nálev - 95 stupňů C - max 3 sekundy

Po druhém nálevu cítím v listech jablka a křížaly. Nálev je také čistší a průhlednější, s menším obsahem prachu. Chuť nálevu není již tak drsná, ani kouřová. Je jemnější a zakulacenejší. Dokonce cítím i některé prvky vyzrálé a kožovité. Nálev není světlý, ale ani tmavě vyzrálý. Je něco mezi. Barva nálevu je oranžově-žlutá. Nálev jsem musel mírně ředit.

3. nálev - 95 stupňů C - max 3 sekundy

Po třetím nálevu cítím v listech trpkou chuť, dřevitost a pelyňkovost. Jablka a křížaly jen vzdáleně. Třetí nálev voní stále lehce uzeně. Čistota i barva nálevu se ustálila. Po mírném zředění nálevu vymizely trpké složky, což je docela zajímavé. Dále se kouřovost snížila na citelné ale příjemné minimum. Zůstala jen sladkost v chuti i dochuti a vyzrálé medové a kožené chutě. Po vychladnutí nálevu se opět navracejí trpké a drsné chuťové vjemy.

4. nálev - 95 stupňů C - 10 sekund

Čtvrtý nálev ihned sléván a ředěn. V listech je opravdu schována intenzivní chuť. Nálev je velice příjemný. Blíží se chutí vyzrálejším bing cha puerhům. Jemná komplexní sheng puerhová chuť, nasládlá, bylinná, bez uzenosti, dřevitá, bez trpkosti. Ideální nálev pro každodenní pití.

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

5. nálev - 95 stupňů C - 20 sekund

Pátý nálev jsem nechal v konvičce déle, tedy nesléval ihned, avšak jsem také ředil. Chuť je totožná jako v předchozím 4. nálevu, ale intenzivnější. Je chutný a komplexní bez známek trpkosti a nepřijemné uzenosti a necítím nic, co by mi vadilo. Sladkost se trochu vytratila a změnila na kořeněnou a nepatrně kouřovou chuť. Sladkost mírně v dochuti.

6. nálev - 95 stupňů C - 30 sekund

Šestý nálev jem taktéž nechal louhovat trochu déle. Už jsem neředil. V listu lze vycítit dřevitost, drsnost a bylinnost. Nálev je prostě dobrý komplexní, jako předchozí dva nálevy. Stále stejný a konstantní. Barva světle hnědooranžová. Cítít lze lehkou ale přijemnou trpkost, která se mění v dochuti na bylinnost a sladkost. Ideální nálev po jídle nebo na přemýšlení.

7. nálev - 95 stupňů C - 60 sekund

Sedmý nálev stále drží konstantní chutě. Chutě stejné jako v minulých nálevech i ve stejné intenzitě. Už se docela začínám divit, kolik ještě konstantních nálevů dává. Přesně nálevy, které jsem od něj vyžadoval. Po vychladnutí mírně vystupuje trpkost a kouřovost.

8. nálev - 95 stupňů C - 180 sekund

V listu po osmém nálevu je patrná vylouhovanost, ale voní ještě dobře. Samotný osmý nálev je stále stejný, konstantní a skvělý. Nevím, co bych měl již o nálevech psát.

9. nálev - 95 stupňů C - 360 sekund

Provádím deváté louhování. V nálevu je již silně patrná vylouhovanost listu. Projevuje se to v chuti a v délce louhování, které muselo být prodlouženo z pár sekund na čas přes jednu minutu. Barva se kupodivu nemění. Chuť nálevu ztrácí na komplexnosti a na intenzitě chuti. Nejvíce vystupují vylouhované složky s trpčími (kvůli délce louhování). Vidím to už na jeden, nejvýše dva nálevy.

10. nálev - 95 stupňů C - "∞" sekund

Desátý nálev byl louhován po dobu několika minut. Výraznější prvky trpkosti. Čaj by nejspíše snesl ještě jeden nálev, ale už by nebyl moc chutný. Končím s nálevy. Po prohledání vlhkého listu musím konstatovat, že byla použita vcelku kvalitní mao cha na cenu celého hnízda.

Vícenálevová degustace #2

Použito bylo asi 3,5 gramů čaje na cca 120 ml gaiwan. Voda použita o teplotě cca 85 - 95 stupňů C. Byly provedeny dva rychlé oplachovací nálevy. Peletka se po druhém oplachovacím nálevu zcela rozpadla. Další nálevy byly louhovány při 85 stupních C a slévány jako předešlý čas + k tomu dalších 5 sekund. Pokud používám horkou vodu z termosky o teplotě 95 stupňů C použiji louhovací čas předešlého nálevu a nezvyšuji dobu louhování (maximálně dle svého uvážení a teploty vody odečítám 5 sekund). Již od prvního nálevu necítim nic jiného než konstantní komplexní chutě bylin, nektaru, medu, květin, dřevin, vyzrálosti a kožené chutě. Minimum kouřovosti, naopak je velice příjemná. Žádná uzenost a další trpké a nepříjemné chutě. V prvních třech nálevech relativně dost čajového prachu. Poté jen minimum nebo nic. Chutě ale záleží na individuální přípravě jedince. Celkem provedeno přes 10 chutných a konstantních nálevů.

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

Vlastnosti čaje ve zkratce

Med, nektar. Pelyňková bylinnost do čtvrtého nálevu. Trpkost velice jemná až neznatelná přechází do dochutě ve sladkost. Uzenost v prvních dvou nálevech, poté přechází v lehkou přijemnou kouřovost, která se vytrácí. Tóny dřevitosti, bylinné chutě. V začátcích cítím jablka a křížaly. Celkově se puerh od 4. nálevu stává komplexním, konstantním, jemným, lehkým, nasládlým v chuti a doprovází ho lehká vyzrálejší a kožená chuť. V yixingu se nově objevila i po všechny nálevy trvající vůně a chuť tabáku.

Závěr

Tento puerh není nějaká kvalita. Je to 100g sheng tuo cha za 115 CZK. Chtěl jsem jen levný puerh na každodenní pití, kterého mi nebude líto. V porovnání s kvalitnějšími shengy, které jsem také degustoval, bych tento logicky hodnotil jako podprůměr. Po přihlédnutí k ceně, kategorii a relativně i k vyzrálosti (pokud tomu tak chcete říkat), je to takový klasický průměr mezi levnými puerhy. Na danou váhu suchého listu byla první polovina nálevů vcelku silná, intenzivní a trpčí i přes to, že jsem ihned sléval. Já vím, že se jedná o levný a méně kvalitní puerh, ale i přes to by Dobré čajovny mohly uvádět bližší informace o čaji, který prodávají a ne jen "YUNNAN TUO CHA „Naháč“ (bez krabičky)". Od 3. - 4. nálevu se překvapivě stává komplexním sheng puerhem, nasládlým, bylinným, dřevitým, bez trpkosti, bez uzenosti, s téměř neznatelnou kouřovostí a s lehce vyzrálými prvky. Puerh je pak skoro předurčen na každodenní pití. Nálevy jsou konstantní, komplexní a jemné. Přesně to, co od levnějšího puerhu na běžné pití očekávám. Barva vylouhovaného listu je šedivo-hnědozelená a s občasnými plně hnědými nebo nahnědlými listy. V listu jsem objevil mladé výhonky ještě nerozevřených listů. Kvalitou mao cha se vyrovná i kdejakým levnějším bing cha puerhům a občas je i předčí. Mao cha opravdu vypadá jako nějaký blend oblastí (recept 0751) a onen blend je vskutku vyvážený. Výsledek levného 6 letého (troufnu si říct i docela dobře vyzrálého) sheng puerhu je i pro mě opravdu překvapivý. Snad mě neukamenujete, ale... chutná mi.

English conclusion

It's a really good puerh tea. I did not expect that. It totally blew me away. It's really cheap raw puerh tea which costs about 5.50 USD per 100g tuo cha. This tuo cha consists of pretty good big-leaf mao cha blend from mountains along Lancang river. It has aged, sweet, floral, constant and complex liquor taste with a little bit of smokiness. Mao cha contains silver needles, green and brown leaves. When it all comes together - the price of the tuo, quality of mao cha, the good matured taste - it becomes a good raw and aged puerh tea for everyday drinking.

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g

2008 Lincang 0751 Da Ye Silver Needle Puerh Tuo Cha 100g


YUNNAN TUO CHA „Naháč“ (bez krabičky), tuo cha, Yunnan, puerh, sheng, sheng tuo cha puerh, mao cha, Lincang, river Lancang, Yunxian, řeka Lancang, National Eco-Tea Industry, Dobrá čajovna Plzeň, vyzrálý / aged puerh, Da Ye, DaYe, Silver Needle, Big-Leaf, velkolistý, receptura / recipe 0751, ghtea.com, Kunming TF, CNNP, Long Sheng, mao cha 5-grade, stříbrné tipsy,