mainlogo

ČAJE - Puerh


2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

Zveřejnění degustace: 3.9.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Popis čaje z jiného webu: (Chawangshop.com)

Spring large-leaves and sun-dried material (pick small buds and two leaves) from Yiwu area, 500g original paper pack with Yong Pin Hao design. Loose leaves are better for aging, the effect is different. This tea is stored 4 years in Kunming. Yellow and clean liquor with intensive fragrance. In taste this tea has some dark chocolate tones, thick and little astringent but with very quickly huigan.

Datum psaní degustace: 24.8.2014

Název čaje: 2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha
Objednané množství: vzorek, cca 17g
Produkce: 25.5.2007
Prodejce: Dobré čaje (Jiaogulan.cz/shop)
Sklizeň: Yiwu
Továrna / Výrobce: Yong Pin Hao Tea Factory
Váha: 500g, Mao Cha, papírový pytlík
Objednáno: Q2/2014
Cena: 149 CZK / 50g (Chawangshop.com: 50 USD / 500g)

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

Tyto lístky jsou veliké, tuhé a tmavé barvy. Voní velice pěkně; nektarové a po tropickém ovoci. Také voní po čokoládě nebo kakau. Mimo veliké lístky se zde hojně objevují i dlouhé řapíky (stopky). Dodají zase čaji trochu jiné chutě. Lístky byly sušeny na slunci. Degustace probíhá po 7 letech od produkce.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena doma v nahřáté 150 ml yixingské konvičce. Sléváno do 200 ml skleněného slévacího džbánku. Použito bylo 6,53 gramů čaje. Voda použita z vodovodního řádu.

0. oplachovací nálev - 60 stupňů C - 5 sekund

Proveden jeden oplachovací nálev pro aktivaci a oplach lístků. Vůně listů: květinová, nektarová, tropicky ovocná. Lístky jsou tak veliké, že netřeba sítko pro zachycení jemných částeček.

1. nálev - 84 stupňů C - 10 sekund

Cítím lehce zemitost. Spíše to bude chuť prašné cesty. Ihned jsou tyto chutě doprovázeny lehkou jakousi žvýkačkově ovocnou chutí. V chuti cítím také podobnost s fialovým puerhem Shi Dai Mao Purple Sheng Puerh, na který jsem napsal degustaci dříve. Barva nálevu je lehce oranžová. Vůně převážně ovocně nektarová. Dochuť je zatím velice slabá, ale i tak ji cítím - dominuje zde lehká chuť tropického ovoce. Přítelkyně v prvním nálevu cítí hlavně citrusy.

2. nálev - 81 stupňů C - 15 sekund

Doposud žádný náznak trpkosti. Je to vzhledem k nízké teplotě louhování. Zatím jsou chutě dobré a mně to vyhovuje. Dám ale přihřát trochu vody. Nálev je oranžovější než předtím. Spíše žluto-oranžový a také lehce kalný. Chuťově je nálev podobný prvnímu, jen s vyšší intenzitou. Po vychladnutí nálevu cítím chuť kůry ze stromu a chuť javorového sirupu. V dlouhodobé dochuti pociťuji mentol.

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

3. nálev - 90 stupňů C - 15 sekund

Zalito teplejší vodou. Trochu si s čajem pohraji a uvidíme, co se objeví za chutě. Barva nálevu bych popsal jako sytější oranžovo-žlutou oproti předchozímu. Nálev již není zakalen. Chuť je více a více podobná fialovému puerhu Shi Dai Mao. Hlavně jakási lehká nektarová chuť, která je skloubena s chutí kompotu a javorového sirupu. V dochuti je cítit kůra ze stromu, prašnou cestu a lehce kompotovost s vylouhovaností, podobně jako ve fialovém puerhu. V dlouhodobé dochuti nálev přechází opět do žvýkačkové chuti s tropickým ovocem a jemné nasládlosti.

4. nálev - 85 stupňů C - 20 sekund

Při pohledu na list v konvičce musím konstatovat, že list je převážně veliký s řapíky, částečně jsou zde obsaženy i malé čerstvé výhonky listů. Nálev je již pouze světle oranžový. Beze známek trpkosti. Je jemný, čistý, hladký, Nepřekypuje množstvím chutí, ale to ho neponižuje mezi špatné čaje. Hlavní je stálost a intenzita chuti, což tento čaj zatím rozhodně má. Když nad tím tak přemýšlím, tak objevuji jistou podobnost s bilým čajem Yin Zhen. A to právě kvůli své chuti prašné cesty a zvláštní balzámovou jemností. Chuť bych nyní také hodnotil jako vyzrálejší. Ve čtvrtém nálevu totiž necítím květiny ani nektar. Již je spíše takový hutnější do žaludku.

5. nálev - 86 stupňů C - 20 sekund

Nálev bych hodnotil jako totožný s předchozím nálevem. Rozdíl je v tom, že ačkoli za dobu degustace nic nejím, ani nic jiného nepiji, objevuje se mi na jazyku a na patře slanost. Začalo to již ve 4. nálevu a pokračuje i v pátem. Je to zvláštní. Skoro, jako bych čaj lehce osolil.

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

6. nálev - 90 stupňů C - 60 sekund

Šestý nálev je zatím nejprůzračnější a nejoranžovější ze všech. Louhoval jsem listy po dobu 60 sekund. Tento nálev odhalil již trochu skutečnou vylouhovanou chuť. V dochuti jsem měl záchvěvy čerstvého medu a mentolu. Chutě jdou spíše do sladka a kompotu, kterou vyvažuje chuť kůry a vyzrálosti.

7. nálev - 90 stupňů C - 150 sekund

Nálev nese znaky vylouhovanosti. Je jasně oranžový. Čaj nese znaky jako v počátku čajování, ale intenzita je malá. Natrpklost je minimální.

8. nálev - 97 stupňů C - "∞" sekund

Trpkost je malá, ale znatelná. Barva je sytá a jasně oranžová. Převažují prvky vyzrálosti, lehce kožovité a dřevité. Trpkost přechází v dochuti na nasládlou. Toto byl poslední nálev.

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

Vícenálevová degustace #2 - Gaiwan

Příprava čaje provedena ve 120 ml glazovaném yixingském gaiwanu. Použit byl zbytek čaje ze vzorku, tj. 4,6 gramů čaje. Gaiwan byl nahřát horkou vodou. Voda byla použita ze studánky Magdalenky (Studánka Vítkov). Hned cítím úplně jiné chutě. Jen nevím, jestli je to glazurou nebo použitou vodou. Pravděpodobně obojím. Nálevy piji z yixingského neglazovaného šálku. Proveden oplachovací nálev, ihned poté cítím z listu tropické ovoce. V prvním nálevu cítím v chuti lehkou vyzrálost, nasládlost a javorový sirup. Druhý nálev se skládá převážně z chuti citrusové kůry a praženější chuti, možná kvůli procesu Sha Qing. Třetí nálev je chuťově nejkomplexnější s dobrou intenzitou chutí. Zajímavé, že v gaiwanu mi zatím chuť čaje přijde taková méně sladší a spíše hořká. Již jsem si párkrát potvrdil, že yixingská konvička pohltí hrubší chutě. Připravuji nálevy až do 6. nálevu. Poté poslední zabijácký nálev.

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

Vlastnosti čaje ve zkratce

Velkolistý sheng Mao Cha puerh. Sušený na slunci. Suchý list voní po čokoládě nebo kakau a tropickém ovoci. Vůně vlhkého listu květinová, nektarová, tropicky ovocná. Chuť nasládlá, lehce zemitá s chutí prašné cesty. V počátečních nálevech cítím chuť ovocné žvýkačky a jistou podobnost s fialovým puerhem Shi Dai Mao a bílým čajem Yin Zhen. Barva nálevu je oranžová. Nálevy jsou převážně čiré, nezakalené s minimem prachu. Puerh není trpký. V dochuti cítím květiny a nasládlost ovoce. Přítelkyně cítí lehce citrusy, já dokonce i občas slanost. Nektar při odlišném způsobu louhování může přecházet až k chuti javorového sirupu a mentolu. V pozdějších nálevech jde cítit chuť javorového sirupu a kompotu společně s kůrou ze stromu a vyzrálostí, kde se poté v dlouhodobé dochuti mění opět na sladce zvýkačkově ovocnou.

Závěr

Zdegustoval jsem 17 gramový vzorek tohoto velkolistého mao cha sheng puerhu - 2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha. Cena činí 149 CZK za 50 gramů (nebo 50 USD za 500 gramů). Pro mě jako studenta je cena o něco vyšší. Vše je ale vyrovnáno pěknou kvalitou listu a dobrou chutí a stářím puerhu. Na druhou stranu se jedná o jeden z velice dobře dostupných vyzrálejších sheng puerhů. Ze vzorku jsem prováděl dvě degustace a obě jsem si užil. Doporučuji připravovat nálevy spíše v glazovaném nebo porcelánovém gaiwanu. Alespoň mně to tak chutnalo více. Děkuji panu Nepustilovi za poskytnutý vzorek.

English conclusion

This 2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha is sun-dried mao cha puerh with large leaves and rarely small buds. I really enjoyed this sheng Yiwu puerh because I mainly like large-leaf mao cha sheng puerhs. This puerh had a great tropical fruit, nectar and maple syrup taste. Infusions have orange to yellow color. In late infusions I feel a little mint and marmelade taste. For a price 149 CZK per 50 gramms (or 50 USD per 500 gramms), this puerh is a bit expensive for me as a student. But if I were you I would like to give it a go and I would try this puerh.

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha

2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha


2007 Yong Pin Hao TF Yiwu Zheng Shan Loose Maocha, loose tea, mao cha, maocha, Yong Pin Hao Tea Factory, Yiwu area, production date 2007, sheng puerh, raw puerh, gaiwan, yixing pot, similar to Shi Dai Mao Purple Puerh and white tea Yin Zhen, podobné fialovému puerhu Shi Dai Mao a bílému čaji Yin Zhen, tropical fruit taste, tropické ovoce, sun-dried, chuť žvýkačková, vyzrálý puerh, aged sheng raw puerh, taste of maple syrup, chuť javorového sirupu a kůry, orange color, big-leaf puerh, menthol, Chawangshop.com, Jiaogulan.cz/shop, vzorek čaje, Dobré čaje, Yong Pin Hao TF, chinese puerh tea, pravý čínský lisovaný čaj, loose mao cha, loose leaves in paper pack, stored in Kunming