mainlogo

ČAJE - Puerh


2005 Yunnan Da Bai Hao Mao Cha Sheng Super Premium

Zveřejnění degustace: 14.1.2013
Autor: Čestmír Suchý

Oficiální popis prodejce: (Amana, caj.cz)

Charakteristika: tzv. "listový" Pu erh zeleného typu, přesněji vzato však zelený čaj z něhož se zelený Pu erh lisuje. Celý flushe (sklizená větvička s tipsem a několika lístky) svázané do "otýpek", list špičkové kvality, nálev příjemně květově nasládlé, zelinkavě tipsové, vynikající chuti.
List: nemíchaný, z divokých čajovníků.
Predikce zrání: vhodný k okamžitému popíjení či krátkodobému zrání
Tip na přípravu: tradičně se čaje Pu erh připravují způsobem khong fu, dávkování listu je 4,5 gr/dcl při zalití vroucí vodou.

Datum psaní degustace: 5.1.2013

Název čaje: 2005 Yunnan Da Bai Hao Mao Cha Sheng Super Premium
Rok produkce: 2005
Prodejce: Amana (caj.cz)
Koupeno: 3.1.2013
Cena k datu koupení: 10g - 50 CZK, 50g - 161 CZK, 100g - 297 CZK
Koupené množství: 1 otýpka, 66g
Popis: Puerh světlý, velké listy s větvičkami z divokých čajovníků svázané do otýpek
Zrání: K okamžitému pití nebo krátkému zrání, vzhledem k rozpadavosti listu

Jednonálevová příprava

Do porcelánové konvičky o objemu 250 ml jsem vložil cca 3 gramy čaje, který se skládal ze směsi tipsů, listů a větviček, které měly barvu tabákově hnědou. Zalil jsem vroucí vodou a nechal louhovat přibližně 7 minut. Ihned po zalití vroucí vodou se mi odhalila vůně, která v suchém listu cítit vůbec nešla. Přirovnal bych jí k hořkosti a uzenosti cesmíny velkolisté. Tento nečaj vlastním a i jeho slabé nálevy jsou jen pro silnější žaludky. Da Bai Hao je velice zvláštní jemný a světlý čaj. Chuť je tím skoro až medicínská. Chutná, jak nějaká přísada do kapek na kašel nebo jako nějaká bylina. Chutí mi připomíná kouřové rašelinové whisky. Přesně taková rašelinová, medicínská, tabáková, nasládlá chuť.

2005 Yunnan Da Bai Hao Mao Cha Sheng Super Premium

Barva nálevu Da Bai Hao Mao Cha je světlejší oranžovožlutá, chuť je jemná. Čaj nešlo přelouhovat. Vzhledem k tomu, že "Bai" znamená bílý, jedná se tedy o bílý puerh. Na internetu jsem hledal tento čaj a přímo ten jsem nikde nenašel. Přímo Amana píše, že čaj je z divokých čajovníků a je sušen na slunci a že se jedná o listový puerh zeleného typu. Dle chuti jsou to jen lístky z velkolistých starých divokých čajovníků, které se používají na sheng puerhy. Vzhledem k tomu, že jsou sušeny na slunci a není známa žádná další oxidace ani metoda zpracování, hodnotím tento čaj jako zvláštní a neobvyklý bílý typ puerhu ("Bai" = bílý => jsou sušeny na slunci).

Závěr

Jedná se zcela o raritní čaj, který je velice jemný, hořký, ale nikoli trpký, je kouřový, rašelinový. Velice zajímavý čaj, který stojí za to ho ochutnat

2005 Yunnan Da Bai Hao Mao Cha Sheng Super Premium