mainlogo

ČAJE - Oolong


2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)

Zveřejnění degustace: 3.8.2015
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis z jiného webu: (Orijin.cz)

"Medová vůně" - Silněji pečený (40%) charakterní oolong z centrálního horského pásu. Stejnoměrné kuličky lístků mají díky tradičnímu pečení na dřevěnném uhlí tmavší barvu. I barva nálevu je díky tomu spíše tmavě žlutá až lehce oranžová. Vůně s nádechem ovoce a lehké příjemné pečenosti. Čaj je plné a přesto svěží chuti s výrazně sládnoucím aftertastem. Proces pečení, kritický bod výroby oolongů, je zde perfektně zvládnutý - dodává čaji jiskru a plné tělo ale v chuti nepřevládá.

Datum psaní degustace: 24.7.2015

Název čaje: 2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)
Objednané množství: 6,5g (vzorek)
Produkce: 2015
Země původu: Nantou, Taiwan
Prodejce: Dobrá čajovna v Plzni
Objednáno: 23.7.2015
Cena: ?? za 50g (vzorek zdarma)

Podobné oolongy: Ganon Oolong, Feng Huang Dan Cong, Gui Hua Oolong, Gao Shan Oolong, Dong Ding čaje s květy osmanthu

2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)

Ve čtvrtek 23.7.2015 jsem si byl koupit nové čaje v Dobré čajovně v Plzni. Čajovnice mi ukázala oolong Yuan Shen, prý jakýsi "medový oolong". Zeptal jsem se, zdali se jedná o nějaký nový vyšlechtěný oolong, protože jsem jméno ještě nikdy neslyšel. Prý ano, je to novinka. Požádal jsem tedy zatím raději o vzorek. Vzorku mám pouze 6,5 gramů, a tak se rozhoduji mezi yixingskou konvičkou nebo porcelánovým gaiwanem. Kvůli inertnosti tedy raději volím gaiwan.

Info: Po provedení degustace jsem dále zkoumal, jestli se o tomto čaji něco nedozvím. Nakonec jsem našel na stránkách Orijin.cz čaj Formosa Mi Xiang Oolong. "Mi" znamená prý "medová vůně". Takže zase úplná novinka to také není. Píšou o něm, že dává žluto-oranžové nálevy s medovou, lehce pečenou a ovocnou chutí se sládnoucím aftertastemDále je ovedeno, že se jedná se o oolong ve formě kuliček a že je na dřevěném uhlí pečený na 40%. Oblast: Nantou, Taiwan. Škoda, že na oficiálním webu Dobrých čajoven nic o čaji nepíšou a není zde ani uveden.

Při zkoumání vůní cítím nasládlost medu a nektaru, exotické květiny a ovoce (nejvíce liči, pak meruňky → osmanthus, Gui Hua). Vůně je lehce oxidovaná, ale jinak se vůní podobá Fénixovi (Feng Huang Dan Cong) s příchutí liči. Po vysypání čaje do násypky a následném focení opět přivoním k čaji a tentokrát necítím ty svěží vůně, ale spíše jemně kořenitou, pečenou, praženou až chlebovou vůni, kterou mají thajské oolongy, např. Ganon. Z nahřátého gaiwanu se po nasypání listu line vůně pražená, nasládlá, karamelová, chlebová s nižší intenzitou květin a ovoce, než jsem mohl cítit ve vůni suchého listu. Skoro mi vůně připomíná vlastnoručně opražený Dong Ding.

Degustace vícenálevová

Vzhledem listu se podobá taiwanským a thajským oolongům, které mají veliké kuličky se stonky. Kuličky mají tmavě zleleno-hnědou barvu. Po rozbalení mají lístky tmavě zelenou, zeleno-žlutou a zeleno-hnědou barvu. Použito 6,5 gramů čaje v 200ml gaiwanu.

2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)

1. nálev - 15 sekund - 85 stupňů C

Velmi nasládle a květinově aromatické s jemnou kořenitostí. Nálev je světle oranžovo-žlutý, což spíše odpovídá pečenému oolongu. Vzdáleně cítím exotické ovoce ve formě meruněk s trochu větší intenzitou liči z Fénixe. Liči s meruňkami a s medovou nasládlostí se masivně projeví teprve v dochuti. Stále jsem doprovázen jemnou chlebovostí. První nálev je slabší, ale zase velice jemný a prozatím svěží. Po mírném zchladnutí nálevu cítím nasládlou obilnou až celkově vegetální chuť. Rozjezd tedy dobrý.

2. nálev - 10 sekund - 85 stupňů C

Druhý nálev odhalil více květinovosti, převážně orchideje. Nálev je o něco tmavší než předchozí, tedy spíše světlejší oranžovo-zlatá. Pro druhý nálev by se hodila charakteristika taková, že chutná i voní jako slabě vypečená Tie Guan Yin nebo jako slabě vypečený Dong Ding, nebo některé thajské oolongy. Meruňky s liči ustoupily do pozadí, ale jsou stále citelné. Sladkost a medovost také ustoupily. Ačkoli je druhý nálev intenzitou chutí silnější, nenaleznu zde všechny příjemné chutě jako v případě prvního nálevu. Ve vlhkém listu vůně liči přetrvává.

2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)

3. nálev - 15 sekund - 85 stupňů C

Listy se plně rozbalily. Barva nálevu je spíše oranžová. Z vlhkého listu z gaiwanu cítím medovoě nasládlou, kořenitou a květinovou vůni, která je již takového ostřejšího charakteru. Nálev je vskutku hladký a vazký. Lze v něm rozeznat meruňky, sladkost medu a liči, dále pražené obilí s lehkým nádechem orchideje. Teď si říkám, že by nestálo za škodu, tyto dosavadní tři nálevy smíchat. Takto se to ostatně dělá v jiných přípravách. Teď cítím zajímavou chuť, a to po vychladnutí nálevu cítím pecky meruňěk. Nechci kecat, ale vzdáleně cítím ve vychladlém nálevu také sladký meloun. Ten je svým způsobem také jaksi "medový".

4. nálev - 00 sekund - 85 stupňů C

Nálev je oranžovo-žlutý. Nálev je už prázdnější. Cítím převážně vegetálnost, obilnost, slabě kořenitost, pečenost, silněji meruňkové pecky, trochu možná i těch květin, ale jinak již začíná být oolong lehce trpký a vysušuje pusu. Po chíli ucítíte docela silnou a dlouhotrvající nasládle ovocnou dochuť. Nepřijde mi, že bych tento oolong připravoval špatně. Vždycky se na oolongy snažím být jemný, avšak paradoxně u těch hodně chuťově intenzivních a voňavých jsem vždy opravdu chutných nálevů připravil málo. Tento nálev je již na hranici pitelnosti. Zkusím poslední zabijácký nálev.

5. nálev - "∞" sekund - 90 stupňů C

Barva žlutozlatá. Aroma je silně pečené. Lze cítit trpčí i pečenější chutě, dále výrazně vegetální chutě. Ovocnost a květinovost spíše vzdáleně. V dochuti cítím meruňkové pecky. Po vychladnutí jsou slabě znatelné orchideje.

2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)

Vlastnosti čaje ve zkratce

Z vůně cítím nasládlost, med, nektar, exotické květiny (nejvíce orchidej), hodně liči, hodně meruňky (osmanthus), lehce oxidovanost. Vůně podobná čaji Feng Huang Dan Cong. Nahřátý list voní po karamelu, meruňkách liči, koření, medu a orchideji. Z chutí cítím nejvíce květiny (orchidej), kořenitost, pečenost a chlebovost, liči, meruňky (osmanthus), později i meruňkové pecky, sladkost po medu a nektaru. Dále vegetální a obilné chutě. Minoritně cítím chuť sladkého melounu. Podobné čaje: vypečený Ganon Oolong, Feng Huang Dan Cong, Gui Hua, Gao Shan pečené TGY a Dong Ding. Barva nálevů světlejší žluto-zlatá až oranžově-zlatá.

Závěr

Jedná se o velice dobrý oolong, ze kterého by ještě opatrnější přípravou bylo možno udělat dalších pár nálevů. Je velice osobitý, svěží z počátku a těžký ke konci. Celkově bych ho hodnotil jako neutrální respektive Jin i Jang. Čaj jsem připravoval v poledne, ale více by mně osobně vyhovoval k večeru nebo při západu slunce. Yuan Shen mě zaujal především počáteční vysokou intenzitou květinových a ovocných vůní, které zprvu dokonale zastřely chlebovost a pečenost. Pečené složky se projevily až po vystavení listů většímu množství vzduchu. Podle mého názoru tento čaj vychází z oolongů Gao Shan nebo Gui Hua. Nebo se vyrábí ze stejného kultivaru. Děkuji tímto Dobré čajovně v Plzni za poskytnutí vzorku čaje. Na cenu jsem se bohužel zeptat zapomněl, stejně tak i na oblast. Předpokládám, že se však jedná o taiwanský oolong, neboť je to napsáno na obalu, v němž jsem vzorek dostal.

2015 Yuan Shen Oolong medový (Formosa Mi Xiang Oolong)

English conclusion

This oolong was very delicate, sweet and flowery. I felt a lot of flavours like honey, litchi, osmanthus (apricot), baked aroma, vegetal and floral notes, exotic flowers such as orchid. In late infusions I recognized apricot seeds, nectar, a little bit of spiciness and sweet watermelon. Infusions had very light golden colour. Similar teas: Ganon Oolong, Feng Huang Dan Cong, Gui Hua, Gao Shan pečené TGY a Dong Ding.


Yuan Shen Oolong medový, Formosa Mi Xiang Oolong, medový oolong, nasládlost, nektar, meruňky, exotické květiny, orchidej, Nantou, Taiwan, Formosa, zarolovaný do kuliček, mírně oxidované, středně pečené, liči, podobný s Feng Huang Dan Cong, podobný s Gao Shan, podobný s Gui Hua, kořenitost, karamel, chlebovost, pečenost, osmanthus, podobný s Ganon, Dobrá čajovna Plzeň, meruňkové pecky, vegetální chutě, obilné chutě, sladký meloun, podobný s Dong Ding, , , ,