mainlogo

ČAJE - Oolong


2014 Gabaron Oolong Organic ("Thajská GABA")

Zveřejnění degustace: 12.12.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Jiaogulan.cz/shop)

Čaj se žlutooranžovým až žlutohnědým (někdy i hnědým, podle doby luhování) jiskrným a čirým nálevem, příjemné medovo-chmelové vůně, se zcela svébytnou a okouzlující chutí připomínající některé černé čaje či špičkové tmavších vícenálevové oolongy (...chutě medu, chmele, citrusů, ... vůně vzácných dřev aj.)

Datum psaní degustace: 12.12.2014

Název čaje: 2014 Gabaron Oolong Organic ("Thajská GABA")
Kvalita: BIO, Organic Thailand, USDA
Kultivar: indočínský klon №17
Objednané množství: 38g
Produkce: 2014
Země původu: okres Mae Lao, provincie Chiang Rai, Thajsko
Prodejce: Jiaogulan.cz/shop
Objednáno: 2.12.2014
Cena: 219 CZK / 50g (vzorek zdarma)

Podobné oolongy: Formosa GABA, Gui Fei, Bai Hao (Oriental Beauty), tradiční TGY
Důležitý název: gama-aminomáselná kyselina – GABA

2014 Gabaron Oolong (Thajská GABA)

Zrovna dnes je docela pěkné počasí a sem tam vysvitne slunce. Připomnělo mi to nedávný teplý podzim a v tom jsem dostal chuť na Gabaron. Je to takový zvláštní polozelený čaj – oolong. Doporučoval bych ho spíše náročnějším čajomilům. Respektive čajomilům, kteří mají již něco napito. Má totiž mnoho chutí a vůní. Jedná se o polozelený čaj z Thajska z provincie Chiang Rai a z okresu Mae Lao. Čaj by měl být z indočínského klonu №17.

List je svinutý do kuliček nepravidelného tvaru. Některé kuličky jsou veliké až obrovské, jiné jsou malé. Kuličky jsou převážně tmavě hnědé barvy, ale jinak se kuličky vyskytují také ve světle hnědé a velice temně hnědé. Suchý list voní úžasně. Cítím vůni perníku, vánočního cukroví a máslové vůně, nejvíce tedy skořici s jablky a trochu hřebíčku s badyánem. Celým tímto vonným zážitkem provází medová chuť, chuť kandovaného a zavařeného ovoce.

2014 Gabaron Oolong (Thajská GABA)

Více o čaji GABA

GABA neboli kyselina gama-aminomáselná, respektive γ-aminomáselná (anglicky gamma-Aminobutyric acid). GABA oolongy jsou vyráběny tak, že se listy čaje nechají působit v dusíkové atmosféře. Tím se zvýší obsah neproteinové GABA. V Číně se GABA oolongy jmenují Jiayeiling a v Japonsku zase Gabaron. Na tento postup přišel japonský doktor Tsushida Tojiro v roce 1987. Jako GABA oolongy se smí označovat pouze ty, které mají obsah gama-aminomáselné kyseliny vyšší než 150mg na 100g čaje. Logicky, čím déle je vystaven čaj dusíku, tím více GABA obsahuje.
Účinky: Působí proti námaze a stresu, snižuje krevní tlak a cholesterol, zvyšuje koncentraci vlivem okysličení mozku, odbourává alkohol v krvi, má antioxidační účinky, působí proti rakovině, Parkinsonově chorobě, senilitě, Alzheimerově chorobě, schizofrenii.

Degustace vícenálevová №1

Degustaci provádím doma v Sokolově. Použito bylo 7 gramů čaje. Zaléván byl čaj horkou vodou o teplotách 92 – 100 stupňů C. Voda byla použita z vodovodního řádu a horkou vodu jsem uchovával ve dvoulitrové termosce, takže chladla velice pomalu. Na tento čaj se tvářila docela příjemně moje tmavá yixingská oolongová konvička o objemu cca 90 ml. Zkoušel jsem GABA oolong již dříve připravovat ve glazovaném gaiwanu, ale nebylo to ono. Byly sice cítit více citrusové a svěžejší chutě, ale celkově působil čaj hruběji. S Gabaronem tedy mám vždy lepší zkušenosti při párování s neglazovanou yixingskou keramikou. V souvislosti s touto degustací bych rád zmínil i 2012 Formosa GABA Oolong z Taiwanu, na který jsem zveřejnil degustaci 1.6.2013.

Lístky po vložení do vyhřáté konvičky začaly krásně vonět. Cítím kompotovou vůni a aroma jahod, spolu s jablečnými křížalami a sušenými švestkami.

2014 Gabaron Oolong (Thajská GABA)

1. nálev - 10 sekund - 99 stupňů C

Lístky se ještě nestačily moc rozvinout (pouze z cca 30%), ale i tak má nálev pro začátek degustace vcelku sytou oranžovo-hnědou barvu. Chuť je pro rozjezd velice příjemná, švestková a dřevitá. Jakoby dýha z cizokrajné dřeviny. Nálev vykazuje nakyslejší ovocné a zavařeninové složky. V dochuti jde do medu. Po vychladnutí lze v čaji rozpoznat také lehké bylinné chutě. Slabší, ale i tak velice příjemný nálev.

2. nálev - 8 sekund - 95 stupňů C

Lístky jsou ze 60% rozbaleny. V chuti a vůni dominuje cizokrajné dřevo spolu se spadeným a tlejícím podzimním listím. Po vychladnutí je velice znatelná nakyslost a dřevitost, která v dochuti sládne. Když nálev větrám v ústech na patře, tak se mi vybaví růže, které jsem cítil v ovoněném Formosa Rose oolongu. Pouze s rozdílem, že v tomto Gabaronu jsou růže velice slabé a jistě i přírodního charakteru a jsou spíše neznatelné. Znatelnější jsou převážně v silnějším nálevu. Nálev je velice vazký a hutný.

3. nálev - 10 sekund - 95 stupňů C

Lístky jsou již plně rozbaleny. Když ponořím nos do konvičky a hluboce jím nadechnu horkou páru, cítím opravdu růže. Zajímavé, že v nálevu jsou neznatelné. Objevily se v nálevu chutě křížal se skořicí. Nálev v dochuti značně sládne a jde až do medu. Vlastně vždy v nálevu cítím totéž, jen v jiným intenzitách. Třetí nálev je velice dobrý a uhlazený. Je hodně vazký a máslový. Po vychladnutí nálevu cítím hořkou kandovanou citrusovou kůru a perník. Nejvíce skořici s badyánem, med a květiny (občas mi čaj připomíná tradiční pečenou Tie Guan Yin se závany jasmínu).

2014 Gabaron Oolong (Thajská GABA)

4. nálev - 10 sekund - 95 stupňů C

Zajímavé, že doposud jsem si vystačil pouze s destisekundovými louhováními. Když jsem zaléval tento nálev, čaj již v konvičce nepěnil. Lístky se rozvinuly a neobsahovaly tak už žádné vzduchové bublinky. Z lístků v konvičce cítím exotické dřevo, lehce citrusy a zavařené ovoce. Nálev má zlato-oranžovou barvu. I chuť čaje by se dala charakterizovat jako dřevitá a perníková se strouhanou citronovou kůrou. Taková vánoční štola.

5. nálev - 15 sekund - 92 stupňů C

Zkusil jsem trochu delší louhování. Prosadila se dřevitá chuť s bylinností, citrusy a s podzimním listím. V dochuti sládne do medu. V pozadí lze cítit trochu růží a máselnosti. Zkusím přilít do termosky čerstvou horkou vodu.

6. nálev - 15 sekund - 98 stupňů C

Barva nálevu je tmavě zlato-oranžová. Skoro bych tvrdil že až jantarová. Ve vůni i chuti se vyskytují jablka se skořicí a kandované citrusy. Jde cítit zavařené ovoce a vánoční cukroví. Nálevy začínají být slabší a chuťově prázdnější – vylouhovanější. I listy voní vylouhovaně.

7. nálev - 20 sekund - 97 stupňů C

Převládá vůně citrusů a zavařeného ovoce. V chuti je čaj prázdnější, ale věřím, že ještě dva delší nálevy z něj udělat půjdou. Dochuť je silně dřevitá a lehce nakyslá. Doposud jsem necítil žádnou trpkost.

8. nálev - 60 sekund - cca 97 stupňů C

Nálev je trpčí a hodně nakyslý po exotickém dřevě. Cítím slabě kandovanou hořkou citrusovou kůru a silici. Dochuť dřevitá, nakyslá. Trpkost lehce svírá ústa.

9. nálev - "∞" sekund - cca 96 stupňů C

Barva je sytá červeno-hnědá. Chuť je znatelně skořicová a lehce křížalová. Intenzita nálevu je již velmi malá. Končím s degustací. Po skončení degustace vyndavám listy z konvičky a vidím veliké hnědé a kvalitní lístky se stopkami. Opravdu pěkný list.

2014 Gabaron Oolong (Thajská GABA)

Degustace vícenálevová №2

Druhou degustaci provádím v porcelánovém gaiwanu. Použito 6 gramů. Glazovanost gaiwanu odhalila v čaji jiné chutě. Především list v nahřáté konvičce působil medově a švestkově. Po prvním zalití cítím ve vlhkém listu růže. Celková chuť je čistá a zdá se mi nejpodobnější Bai Hao - Oriental Beauty. Tedy hodně bylinná a květinová. Po druhém zalití cítím v listu taktéž růže. Tedy to, co yixingská konvička upozadila. Jakoby yixingská konvička otočila poměr intenzit všech chuťových prvků. Chuť je převážně dřevitá a nakyslejší. Tak to jde vlastně skoro pořád až do konce. Dále je citrusová a ostatní složky jsou cítit málo - jsou v pozadí. Celkově u tohoto čaje asi nebudu zastánce příprav ve glazovaném nádobí. Vzpomínám si vlastně, že jsem si Gabaron připravil i u mamky doma ve skleněné konvici jako dvounálev. Nějak mi ale nechutnal tak, jak jsem si jej představoval z minula. Chutnal vlastně jen dřevitě a nakysle. Nedávalo mi to smysl, protože vím, že Gabaron je dobrý čaj. Až opravdu nyní po přípravě v yixingské keramice jsem si vzpomněl, že ty nejlepší chutě se mi i u příprav Formosa GABA Oolongu objevily v kombinaci s yixingem.

Vlastnosti čaje ve zkratce

Kompot, zavařeniny, ovocné marmelády, přezrálé ovoce, citrusy (hořká kůra), kandované ovoce, sušené švestky. Cukroví, máslo, jablka se skořicí, křížaly, perník, badyán, vánoční štola. Dřevitost, exotické dřevo, lehká nakyslost, oxidovaná chuť, vůně růží, byliny. Medová a nektarová sladkost. V dochuti sládne do medu. Bez trpkosti. Barva zlato-oranžová. Konzistence vazká. Stopové chutě a vůně: Tradiční TGY, jasmín, růže, jahody, karamel a podobnost s čajem Qimen. Nálada po čaji: Činorodá, aktivní, polemizující.

Závěr

Thajský Gabaron oolong je velice zvláštní čaj. Doporučil bych ho již trochu zkušenějším pijákům čaje. Přece jen mi Gabaron přijde jako chuťově náročnější čaj. Člověk se k němu musí chvíli propít. Jakmile ale zjistí všechny chutě, které jsou v čaji, začne mu to všechno dávat smysl. Chutě jdou od křížal, citrusů, kandovaného ovoce, skořice, perníku až k exotickému dřevu, medu, máslu, marmeládám a lehce k růžím. A ještě víc. Někdo říká, že tam cítí i chmel. Já, jakožto subjektivní degustátor piv (pro osobní potřebu, stejně jako čaje), tam chmel bohužel necítím. A to jsem napil mnoho druhů i stylů piv. Nikomu chmel ale nevyvracím. I u mě občas záleží na aktuální náladě a na jídlu, které jsem v den degustace jedl. Já třeba v Gabaronu cítím nově i růže, které jiní lidé cítit nemusejí. Zkoušel jsem provádět jednonálevy. Musím se přiznat, že vícenálev v yixingské konvičce mi přišel lepší a chuťově rozmanitější. Jedná se o velice dobrý oolong vhodný pro sychravé podzimní a zimní chvíle. Hodí se pro tato roční období nejen kvůli chuti spadeného listí a vánočního cukroví, ale také kvůli zvýšenému množství účinné látky gama-aminomáselné kyseliny Gaba. Velice chutných nálevů bylo šest. Sedmý bych rovnou udělal jako poslední a zabijácký nálev. Děkuji panu Zdeňku Nepustilovi z Jiaogulan.cz/shop (a také DobreCaje.cz) za velice chutný vzorek čaje. Velice doporučuji.

2014 Gabaron Oolong (Thajská GABA)

English conclusion

This is very good oolong tea. It's got buttery, woody, citrusy, acidic, rose, plummy, cinnamony, honey and cookies-like taste. Aroma is more like citrusy and woody flavor. This tea contains gamma-Aminobutyric acid ("GABA") which is very important to our body and health. I recommend this tea especially in winter.


Thajsko, GABA, GABA oolong, oolong tea, polozelený, kyselina gamma-aminomáselná, proti rakovině, nakyslost, kandované ovoce, dřevo, exotické dřevo, citrusy, máslo, chuť cukroví, kůra citrusů, kompotová chuť, chuť zavařeniny, chuť marmelády, gamma-Aminobutyric acid , chuť růží, chuť skořice, 2014 GABARON oolong, Thailand, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao, bylinná chuť, chuť nektaru a medu, vzdáleně chuť jahod a jasmínu, nálada činorodá a aktivní, podobnost s červenými čaji Qimen, chuť křížal, chuť perníku, podobné s tradičním TGY, taste is similar to TGY, podobné, similar to Formosa Gui Fei oolong, podobné, similar to Formosa GABA oolong, sušené švestky, indočínský klon No.17