mainlogo

ČAJE - Oolong


2013 Tie Guan Yin Jade oolong

Zveřejnění degustace: 15.3.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Popis čaje z jiného webu: (Orijin.cz)

Nádherný jarní čaj se svěží a tenkou vůní orchidejí. Lístky jasně zelené a žlutavé barvy, čaj velice čistý, bez žádných malých kousků listů. Nálev jiskřivě zlatozelený, chuť čistá, bez syrových tónů ale přesto velice svěží a přímo energická, medově orchidejová, se sladkými tóny šeříku a jemnou máslovou konzistencí. Čaj dokonalý pro 'gong fu cha' s čirým a čistým nálevem plným nektaru a kvetoucích jarních luk.

Datum psaní degustace: 11.3.2014

Název čaje: 2013 Tie Guan Yin Jade oolong
Objednané množství: vzorek 10,8g
Produkce: jaro 2013 (?)
Země původu: Anxi, Fujian, Čína
Prodejce: Dobrá čajovna Plzeň
Objednáno: 5.3.2014
Cena: cca 300 CZK / 100g

2013 Tie Guan Yin Jade oolong

Jedná se o čínský polozelený čaj. Tie Guan Yin Jade je lehce oxidovaný polozelený čaj, který má jednotlivé malé až středně veliké lístky rolovány do kuliček. Vyznačuje se delikátním, lehce květinovým aroma a chutí se sladkou chutí nektaru. TGY oolong jsem koupil začátkem března 2014 v Dobré čajovně v Plzni. Označení dle Dobré čajovny je Jade, což by mělo značit jarní sklizeň. Bylo mi taktéž řečeno, že se jedná o čerstvý čaj (datum sklizně se mi z pracovníků Dobrých čajoven snad nikdy nepodaří vypáčit). Nejspíše se bude jednat o dobře uchovanou sklizeň z roku 2013, jelikož v tuto dobu jsem nikde čerstvé TGY oolongy neviděl.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena na koleji v Plzni ve 150 ml skleněné čínské konvičce, sléváno do skleněného 200 ml džbánku. Použito bylo 6,5g čaje. Bez oplachovacího nálevu. Suchý list je svěží a voňavý po jarním lučním kvítí, hlavně po jeteli. Dále cítím ve vůni suchého listu i mladé dřevo plné mízy. Vzhled suchého listu je pěkný. Lístky jsou úhledné a odstíny zelené, jdoucí od světle zelené po tmavě zelenou, jsou velice syté. Je to asi poprvé, co mám v Tie Guan Yin obsaženy i hnědší oxidovanější lístky (kuličky). Doposud jsem měl čerstvé TGY výhradně se sytě zelenými lístky. Tie Guan Yin jsem se za ta léta naučil připravovat velmi opatrně. I když jdou i silnější nálevy, avšak na takovýto svěží a čerstvý oolong je vhodnější jemnější příprava. Čaj jsem zaléval mírně zchladlou vodou o teplotách cca 85 - 90 stupňů C.

1. nálev - 13 sekund - 95 stupňů C

Nálev lehce nazelenalý. Svěže nektarově nasládlý. Květový a rostlinný (spíše jetelový; jako nektar z jetele s rostlinnou chutí zeleného stonku). V dochuti velice sladký, nektarový a květinový. Velice dlouhé a sladké doznívání při každém mini doušku. Po vychladnutí nálev jen sladce mízový.

2. nálev - 5 sekund - 95 stupňů C

Lístky se již plně rozbalily, a proto nálev nemusel být louhován příliš dlouho. Plné rozbalení kuliček odhalilo celou strukturu listu. List je menší, tuhý a vcelku více oxidovanější. Vůně vlhkého listu je dřevitě mízová a nasládlá. Barva nálevu je světlá a svítivě zelená. Druhý nálev odhalil více dřevitou a mízovou chuť, která se ihned po polknutí mění v nakyslejší kůrovou mízu vzrostlého stromu (nejspíše se uvolňuje chuť z oxidovanějších lístků). Stále cítím nektar z louky plné jetele. Dochuť je taktéž jetelová a je velice dlouhá. Po vychladnutí nálevu chutná nálev velice sladce jetelově.

3. nálev - 10 sekund - 90 stupňů C

Voda mi již v konvici trochu vychladla, proto jsem zvolil delší louhovací čas. Barva nálevu totožná jako v předchozím nálevu – světlá a svítivě zelená. Nějaké listy v konvičce ještě nejsou celé vlhké. Vůně listu je nálev od nálevu více oxidovanější a jaksi kůrovější s nektarovou sladkostí – občas připomínající javorový sirup. Samotný nálev je o něco méně sladký a lehce nakyslejší oproti minulému nálevu, avšak stále skvělý a delikátní. Asi ale stejně budu louhovat při vyšší teplotě nebo déle. Sladká jetelová dochuť přetrvává dlouhou dobu po vypití posledního doušku nálevu.

2013 Tie Guan Yin Jade oolong

4. nálev - 15 sekund - 95 stupňů C

Nálev již není tak sladce nektarový. Na povrch vystoupila jakási mízová nakyslost s kůrovým aroma. Celková chuť je více rostlinná. Ustoupila plnější chuť těla, chuť s vůní květů a nektaru z jetele na úkor travnatější („vegetální“) chuti zelených stonků. Právě tento nálev mi svým rostlinným a stonkovým chuťovým spektrem značně připomíná taiwanský Bao Zhong. Po vychladnutí je nálev sladší, ale navíc ještě rostlinnější.

5. nálev - 8 sekund - 95 stupňů C

Nálev svítivě zelený. Lehký, hladký na jazyku a svěží. Opět nasládlý, značně mízový, květinový a jetelový, jdoucí až do javorového sirupu. Jde vidět vývoj chutí do intenzivnějších kůrových prvků, stejně jako vůně vlhkého listu po přičichnutí. V chuti nálevu cítím vlastně skoro přesně to samé, co jsem cítil v suchém listu před začátkem degustace – nektar, mízu, dřevo, květiny (jetel). Lze vycítit čerstvost a vyšší oxidaci.

6. nálev - 15 sekund - 93 stupňů C

V listu cítím kůru, oxidovanost, nasládlost a velmi intenzivní aroma jetele. Barva nálevu již není tak svítivá. I v samotném nálevu lze rozpoznat další změnu chutí. Nektar se transformoval výhradně ve sladkost mízy a z toho plyne, že vystupují rostlinnější a stonkové složky jetele – odkvetlý jetel, bez nektaru z květů – „vegetálnější“. Nemohu si pomoct, ale po mírném vychladnutí nálevu si všímám dalšího vývoje v chuti v podobě posečeného lučního kvítí (jetele) až senné sladké chutě. Zatím se mi TGY nejeví v chuti nijak vylouhovaně. Uvidíme, jak si TGY povede v dalším nálevu.

2013 Tie Guan Yin Jade oolong

7. nálev - 16 sekund - 88 stupňů C

Nálev má již světlé odstíny svítivě žluté. Vlhký list voní po míze, kůře a odkvetlém lučním kvítí. Samotný nálev je již mdlejší. Dává trochu obyčejnější a slabší rostlinné chutě jeden den starého posekané jetelové louky se senným aroma a nakyslým nektarem. Stále cítím v dochuti mízovou sladkost. Sedmý nálev je však stále vskutku dobrý a osvěžující, ačkoli je trochu vodovější. Zkusím příště louhovat déle a při vyšší teplotě. Vidím to asi do 9. nálevu.

8. nálev - 60 sekund - 95 stupňů C

Vůně listů je intenzivně vegetální, sladká a senná. Samotný nálev je již docela vodový a jde mdle cítit posekaným jetelem, ačkoli dochuť je kupodivu silně nasládle mízová, a lehce kůrově nakyslá. Z čaje se již louhují těžší prvky z oxidovaných lístků (jakési větvičkovité až klackově kůrové chutě). Lehčí a nenucená trpkost na patře.

9. nálev - "∞" sekund - cca 95 stupňů C

Listy již chytly šedo-zelenou vylouhovanou (spíše přepálenou) barvu. Nálev je mdlý, vylouhovaný, bez chuti a zápachu. Dochuť stále značně klackově a mízově nasládlá. Nemá cenu pokračovat v degustaci dalším nálevem.

2013 Tie Guan Yin Jade oolong

Vícenálev do gaiwanu

Příprava do cca 120 ml čínského yixingského glazovaného gaiwanu / zhongu. Použity byly 3 gramy listu. Vůně napařeného suchého listu je velice sladká, mízová s lehkým nádechem oxidace a pečenosti. Nasládlejší, travnatá a celkově vegetální chuť a sládnoucí trávová dochuť v prvním nálevu. Druhý nálev upřednostnil květinovo-jetelové a trávové tóny. V dochuti úžasně travnatý a mízově sládnoucí. Třetí nálev je totožný jako předchozí, avšak cítím lehké zvýraznění jetelové chuti (květy, posekaný jetel, nektar, mízu) a v dochuti se míza měnila na javorový sirup. Čtvrtý nálev je lehce slabší, cítím již prvotní známky vylouhovanosti. Objevují se též senné prvky a prvky chutě posekaného jetele. Pátý nálev jsem zalil znovu ohřátou horkou vodou a vyplynuly hrubší chutě. Jakoby sladké karamelové složky, kdy se míza opět mění na javorový sirup. Dále lze pocítit oxidační chutě a kůru. Šestý nálev je nektarově sladký s chutí jetele. V dochuti více těžce sladký a oxidační. Sedmý nálev bude poslední, protože, raději skončím, dokud je čaj ještě ucházející a nezničím si chuť na další jednonálevovou degustaci (v degustaci ve skneněné konvičce již další nálevy nebyly dobré). Takže sedmý nálev je silně sladký, hlavně v dochuti. Necítím květové prvky. Barva všech nálevů byla pokaždé lehounce nazelenalá. Degustaci v gaiwanu doporučuji, pokud čajujete sami, jinak asi ne. Nejvíce chuti jsem stejně objevil ve větším množství listu ve skleněné konvičce.

Příprava jednonálevová

Připraveno v jednonálevové 250 ml čínské porcelánové konvičce se sítkem. Použito bylo zbylých 1,3 gramů listu. Nálev je primárně trávový, květový a jetelový, dále nektarově nasládlý. Celkově je takový plnější a hutnější (skoro olejová), jak se všechny chutě míchají dohromady. Po chvíli po olíznutí rtů se divím, jak moc mám rty od TGY sladké.

2013 Tie Guan Yin Jade oolong

Vlastnosti čaje ve zkratce

Nálevy světlé a svítivě nazelenalé, v pozdních nálevech měnící se do žluta. Dominantní chuť tvoří květinové (jetelové), nektarové, nasládlé a mízové prvky. Chuť se dále vyvíjí přes nektarové luční kvítí, voňavou louku plnou kvetoucího jetele, oxidovanost čaje, sladkou mízu a kůru do posekaného jetele se senným aroma v závěru degustace. Doznívání nálevů v dochuti je intenzivně mízově a nektarově sládnoucí s kůrovými složkami, občas připomínající javorový sirup. Některé nálevy svojí rostlinnou a květovou chutí mohou připomínat taiwanský Bao Zhong. 6,5 gramů čaje ve skleněné konvičce vystačilo na 9 nálevů, z nichž velice chutných bylo prvních 6. Sedmý byl takový přechod.

Závěr

Tento čaj snad nedoporučuji s ničím párovat. Myslím tím jídlo nebo jiné pití. Tuto Tie Guan Yin je nutno si vychutnat tak, jak je. Na takovýto jemný čaj také rozhodně nedoporučuji ani pít (maximálně obyčejnou vodu), jinak si zničíte momentální chuť a neucítíte buďto vůbec nic, nebo zkreslený mdlý nálev. Ideální čaj na popíjení ve dvou, třeba s přítelkyní. Čaj je tak jemný, že jemnější je snad už jen voda. 6,5 gramů čaje vydrželo na 6 skvělých nálevů, sedmý nálev byl přechodový, kdy ještě chutnal vcelku dobře, od osmého do devátého nálevu již nálevy neměly perspektivu. Většinou dělám degustace z většího množství čaje, proto 7 chutných nálevů překvapilo (odpovídá to, že každý 1 gram = 1 další chutný nálev). Poznatek: Pokud jsem TGY zalil poprvé vroucí vodou na pár sekund, další nálevy byly více javorové a mízově nasládlejší. Toto vydrželo tak dva nálevy, přičemž se pak chuť měnila opět spíše do květin, jako tomu je při zalévání chladnější vodou.

English conclusion

En

2013 Tie Guan Yin Jade oolong


Iron Goddess, ali shan, alishan, oolong tea, polozelený, Iron Guanyin, Ti Kuan Yin, Tiet Kwun Yum, Železná bohyně milosrdenství, Anxi, Fujian, Iron Goddess of Mercy, tráva, travnatá chuť, , květiny, jetel, louka plná květin, nektar, míza, nasládlost, javorový sirup, kůra ze stromu, klacíková a větvičková chuť, delikátní chuť, oxidované chuť, travnaté aroma, lehce pečené, TGY, Tie Guan Yin Jade, příprava v gaiwanu / zhongu, Tit Koon Yum Tea oolong, Tea of the Iron Bodhisattva, Ti Kwan Yin, yixingská konvička, vegetální, florální, vegetal taste, floral taste, Tit Kwun Yum, nectar taste, simplified: 铁观音, traditional: 鐵觀音, tiěguānyīn, Jade - spring harvest, jarní sklizeň, Formosa Bao Zhong, Anxi, Fujian province