mainlogo

ČAJE - Oolong


2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong

Zveřejnění degustace: 10.3.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Popis čaje z jiného webu: (Jiaogulan.cz/shop)

Velmi příjemný, málo oxidovaný, do malých čajinek zpracovaný oolong s pronikavou vůní kondenzovaného mléka a jemnou chutí „zelenějšího" čaje, delší dochuť s projevy různých tónů květin, plná a bez výrazné drsnosti; list středně pečlivě sbíraný a zpracovaný (celé listy, části listů a vrcholky flešů).
Na trhu se setkáváme s řadou oolongů, jež jsou charakterizovány „mléčnou" vůní či chutí, obvykle jde o vlastní projevy čistých čajů jako výsledek jejich pečlivého a šetrného zpracování (například thajský Jing Shuan Oolong), avšak ovoněný „mléčný oolong" (jak se například výše popsanému čaji říká v Číně, kde je označován jako Nai Xiang Jin Shuan) má své projevy získané dodatečně/uměle, ... v procesu výroby dochází k ovonění čaje mléčnými (ideálně přírodními) esencemi; kvalitu čaje můžeme hodnotit nejen podle jeho vzhledu, pečlivosti sběru ale i s ohledem na kvalitu právě do čaje zabudované esence, velmi kvalitní čaje vydrží mnoho nálevů a i použitý čaj je sám o sobě vyšší kvality, z nekvalitních pak obvykle sytou „mléčnost" velmi rychle vypláchneme prvním a druhým nálevem.

Datum psaní degustace: 6.3.2014

Název čaje: 2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong
Objednané množství: vzorek 10,43g
Produkce: jaro až léto, 2013 (?)
Země původu: vesnice Minjing, Nantou, Taiwan
Prodejce: Dobrá čajovna Plzeň
Objednáno: 5.3.2014
Cena: 140 CZK / 50g

2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong

Jedná se o vysokohorský taiwanský polozelený čaj. Nai Xiang je lehce oxidovaný polozelený čaj a sklízí se jako stopky se 3 - 4 lístky, které jsou rolovány do jednotlivých kuliček. Vyznačuje se delikátním lehce květinovým aroma s výraznou mléčnou (skoro až máslovou) chutí. Oolong jsem koupil začátkem března 2014 v Dobré čajovně v Plzni. Bylo mi řečeno, že se jedná o čerstvou sklizeň. Nikde jsem ale na internetu nenašel, že by už byly čerstvé sklizně oolongů. Takže se může jednat o dobře uchovanou čerstvou sklizeň z roku 2013.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena doma v Sokolově ve 200 ml porcelánovém čínském gaiwanu, sléváno do skleněného 200 ml džbánku. Použito bylo 10,43g. Bez oplachovacího nálevu. Suchý list je svěže zelený a voňavý, místy po okraji listů hnědě zoxidovaný. Čaj jsem v hlavních nálevech zaléval mírně zchladlou vodou o teplotách cca 85 - 90 stupňů C.

1. nálev - 20 sekund - 90 stupňů C

Nálev je velmi lehký, svěží, nasládlý a květinově smetanový. Dochuť je travnatá a mléčná. Finální koncovka svěže nakyslejší. Nálev jsem nechal louhovat 20 sekund, což je poněkud déle. Kuličky čaje totiž byly vskutku pevně rolované a i po 20 sekundách se rozbalily pouze z 20%.

2. nálev - 7 sekund - 86 stupňů C

Listy se ihned po zalití rozbalily, proto jsem sléval ihned a to do 7 sekund po nalití vody. Nálev je stále velice světle nazelenalý. Ve vůni vlhkých listů cítím zvláštní jakousi bonbonovou, nektarovou až medovou chuť. Sladká nektarovost uplně prostupuje čajem a tvoří dominantní chuť i samotném nálevu. Chuť a aroma mléka cítím pouze lehce. V dochuti lze rozpoznat delikátní chuť kokosu nebo kokosového mléka.

3. nálev - 8 sekund - 86 stupňů C

Ve vlhkém listu cítím květiny plné nektaru, přecházející až do růží s karamelem. Nálev se stal více medovým a zelenějším. Lehká smetana se změnila na dominantní chuť mléka a více než před tím vynikl kokos, který se vyskytuje i v normální chuti. Kokosovou chuť jsem cítil mimochodem i v taiwanském oolongu Bao Zhong. Oproti Ali Shan oolongu nemá rostlinné chutě a vůně, pouze nektarovou a lehce smetanovou.

2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong

4. nálev - 10 sekund - 86 stupňů C

Nyní jsem si všiml šálku s prvním nálevem, který jsem fotil a zapomněl ho vypít. Nálev je charakteristický pouze lehkou svěží smetanovo-květovým aroma a nektarovou sladkostí. Zpět ke 4. nálevu: Ve vůni vlhkého listu převažuje nektar, květy a více vystoupily na povrch rostlinné tóny. Nálev je lehce žlutozelený. V chuti ubyla sladkost téměř na minimum. Cítím nejvíce květiny (lehce růže), kokos a mléko.

5. nálev - 20 sekund - 90 stupňů C

Zkusil jsem malý experiment v podobě zvýšení teploty a délky louhování. Nálevu se zvýraznily květové a rostlinné tóny spolu s mlékem. Kokos lze cítit, ale spíše v pozadí. Nejspíše vyšší teplota umocňuje rostlinné spektrum chutí na úkor těch smetanových. Cítím pak pouze nektar, med již nikoli. Nálev má barvu světle žlutozelenou. Jedná se o velmi dobrý nálev blížící se chuťově nejvíce k taiwanskému oolongu Bao Zhong, a to právě onou lehkou kokosovostí, lehkou mléčností a vyššími květovými prvky.

6. nálev - 15 sekund - 90 stupňů C

Tento nálev je slabší než 5. nálev. Je víceméně totožný jako předchozí, tedy více rostlinný v chuti, květinovější a méně sladký, avšak kokos s mlékem cítím výrazněji a také je jaksi více větvičkový. Asi se teprve teď vylouhovala chuť ze stopek lístků. Cítím to i pouze z vůně, která je teď více aromatická. Nejspíše příště zkusím louhovat delší dobu při nižší teplotě. Zvláštní je, že mléko jde ještě docela dost cítit v chuti.

2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong

7. nálev - 15 sekund - 90 stupňů C

Zajímavé, že v nálevu cítím stále mléčnou chuť. Jde sice hodně poznat, že je umělá a nikoli přírodní, ale i tak zajímavé, že tam dlouho vydrží. U jiného Nai Xiang oolongu mi vydržela umělá mléčná chuť tak maximálně do 3. - 4. nálevu. Aroma je převelice mléčné, chuť již méně. Kokosové složky ustupují. Nejvýraznější jsou vegetální prvky s chutí nakyslých růží a klacíky (stopkami). Vrátila se bonbonovost, není však sladká. Další nálev opravdu budu louhovat déle.

8. nálev - 60 sekund - 90 stupňů C

Ve vůni vlhkých listů se mléko již vytratilo. Už se jedná o chuť klasického oolongu, který je však schopen dávat vcelku ještě dobré florální nálevy s chutí zelených stopek a zdřevnatělých klacíků. Lehce nakyslé. Kupodivu nemá nálev ani takovou tu nepříjemnou vylouhovanou chuť.

9. nálev - "∞" sekund - cca 90 stupňů C

V listech lze kupodivu cítit hodně mléčné chuti. Nálev má vylouhovanou chuť, ale má také hodně rostlinnou (vegetální) a travnatou chuť se stopami po mléku. Nic více. Ještě jeden nálev by provést šel, ale byl by stejný a mdlejší.

2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong

Vlastnosti čaje ve zkratce

V základu sladký, květinový, nektarový, smetanový. Výrazné jsou dále rostlinné a květové chutě, měnící se přes vůni různých květin vzdáleně do růží (jakési florální až vegetální chutě). Později se objevují i travnatější složky, med, smetana a kokos. Chutí je hodně podobný oolongu Bao Zhong, a to hlavně lehkou delikátní a lehkou mléčně kokosovou chutí. Kupodivu není ani podobný oolongu Ali Shan, což je mimochodem také mléčný oolong, s nímž má podobnou pouze chuť mléka. Nejvíce tedy oolong Nai Xiang charakterizuje dominující mléko, květiny, nektar a kokosové mléko, které doprovází lehká rostliná chuť. Tato várka čaje si mléčné aroma dokonce udržela i po skoro všechny nálevy až do konce.

Závěr

Velice zajímavý, delikátní a lehce oxidovaný vysokohorský oolong Nai Xiang. Tento oolong je dodatečně (uměle) ovoněn mléčným aroma. Poskytuje mnoho jemných nálevů. Je vcelku plný a chutný a hutný. Velice dobrý oolong, na kterém ani nebylo nějak výrazně poznat, že je ovoněn uměle, protože chuť mléka vydržela skoro až do konce. Již jsem degustoval Nai Xiang oolong, ale tam to mléčné aroma spolu s čajem vůbec nekorespondovalo. Zatímco tento Nai Xiang oolong z Dobré čajovny v Plzni krásně ladil dohromady. Čaj chce opatrnější přípravu, abyste si byli schopni vychutnat onu delikátnost čaje. Vesměs jsem v Nai Xiang oolongu cítil převážně květiny, nektarovou nasládlost, smetanu a mléko. Později se objevují i kokosové tóny. Je odolný na vyšší teploty, co se týče přelouhování a trpkosti. Jinak bych doporučil opatrnější přípravu pro celkově lahodnější chuťový zážitek. Čaj bych já osobně doporučoval pít při relaxační náladě, kdy delikátní mléko a květy s medem působí jako hypnotikum (jako mléko s medem na noc). Jinak čaj si můžete pít kdykoli. Je to jen na vás. Doporučená příprava je z mého hlediska v porcelánovém nebo glazovaném gaiwanu pro zachování 100% mléčného aroma v čaji. Neglazovaný yixing by mohl výrazně ovlivnit (nasát) již tak jemnou chuť čaje a mohl by také neblaze ovonět konvičku. Celkový verdikt na čaj je vskutku kladný. Cena je 140 CZK / 50g.

English conclusion

This tea is from Minjing village, Nantou area, Taiwan. This tea costs about 7 USD per 50 gramms (normal price). Major taste of 2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong is floral and delicate with nectar and milk. I feel also a touch of honey and cream. Throughout the tea there are vegetal tones with distinguishable tones of coconut and coconut milk and in some infusions the floral and nectar flavor transforms itself into a rose on the palate. This tea is a little bit similar to Bao Zhong by it's milky, vegetal and coconut flavor.

2013 Formosa Nai Xiang Milk Oolong


formosa, ali shan, alishan, oolong tea, polozelený, Minjing, taiwan, mléko, máslo, smetana, vesnice Minjing, tráva, travnatá chuť, , květiny, růže, mléko s medem, nektar, med, nasládlost, Formosa Nai Xiang Jin Xuan Milk Oolong, Jin Xuan, Nai Xiang Jin Xuan, delikátní chuť, mléko koresponduje s čajem, travnaté a mléčné aroma, kokosové aroma, kokosová chuť, kokos v čaji, příprava v gaiwanu / zhongu, milk oolong, milky taste, mléčná chuť, yixingská konvička, vegetální, florální, vegetal taste, floral taste, honey taste, nectar taste, coconut, coconut flavor