mainlogo

ČAJE - Oolong


2012 Formosa Rose Oolong 75g

Zveřejnění degustace: 1.3.2013
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Oriental.cz)

Vysokohorský kvalitní polozelený čaj aromatizovaný růží. Silná růžová vůně suchého čaje po zalití výrazně zjemní, čaj má příjemné smetanovo-květové aroma s medovým podtónem. Příznivě působí na trávicí a oběhovou soustavu.

Datum psaní degustace: 28.2.2013

Název čaje: 2012 Formosa Rose Oolong 75g
Objednané množství: 75g
Produkce: zima 2012
Země původu: Nantou, Taiwan
Prodejce: Oriental.cz
Objednáno: 27.1.2013
Cena: 148 CZK / 75g

2012 Formosa Rose Oolong 75g

Vodu jsem vždy naléval nejdříve do slévacího džbánku, aby se ochladila na nižší teplotu. Vodu vařím v plechové konvici na plynu. Do třetího nálevu jsem používal vodu z plechové konvice, proto voda chladla. Od čtvrtého nálevu používám vodu z termosky. Neprovádím nultý oplachovací nálev. Suchý list - jsou to vlastně docela veliké kuličky, které voní poněkud ostře a velmi intenzivně. Po prvním nálevu je vůně příjemnější. Vlhký list je veliký a je vysoké kvality. Barva nálevů je žlutozlatá. Čaj voní po růžích, květinách a medu.

Formosa Rose Oolong 75g

Degustace vícenálevová

Degustace provedena ve 200 ml porcelánovém čínském gaiwanu, sléváno do skleněného džbánku. Použita 250 ml porcelánová miska. Použito bylo 8g čaje.

2012 Formosa Rose Oolong 75g

1. nálev - 15 sekund - cca 85 stupňů C

Cítím jemnou chuť oolongu. Vystupuje jako jemná, lehká a svěží chuť i vůně růže. Nejvíce lze cítit chuť růží, chuť oolongu se teprve formuje, protože listy jsou ještě zabaleny, proto celkový dojem může působit prázdně a vodově. Vůně může zprvu trochu připomínat sušenky. Barva je světle žlutá.

2. nálev - 15 sekund - cca 83 stupňů C

Barva je sytější, chuť růže je silnější, ale zjemnila. Nastupuje medová dochuť. Vlhký list se rozvinul tak ze 30%. Po přivonění k němu cítím zahradu mé babičky, když jsem si přivoněl k jejím růžím (intenzivní, ale jemná).

3. nálev - 15 sekund - cca 78 stupňů C

Chuť je stále sladká. Ale změnila se. Chutná jako více vylouhovaný květinový oolong. Nechal jsem ho tam však stejně dlouho jako nálevy minulé. Chuť růží se ustálila a zakulatila. Nyní již tvoří s čajem skvělý komplex chutí a vúní v adekvátním poměru. Připodobnil bych to, jako když jíte guláš druhý den, když už je krásně odleželý a chutě jsou dokonale komplexně spojeny. Už ani nejde poznat, že je chuť růží přidána uměle. Barva zářivě světle žlutá. Vůně a chuť po růžích a květinové oolongové chuti. Dochuť je sladce jemná. List je rozvinut cca z 50%. Tento nálev si velice užívám.

4. nálev - 20 sekund - cca 75 stupňů C

Chutě i vůně absolutně totožné se třetím nálevem. Jen ta vůně růže mi teď při dalším doušku přijde, jako by se z oné komplexnosti / harmonie vůní a chutí vymaňovala. Berte to jako v hudbě. Akord je souzvuk nejméně tří tónů. Pokud byť jeden tón neladí, vzniká disharmonie. Podobně i u tohoto čaje, ale aplikováno na chuťové vjemy.

2012 Formosa Rose Oolong 75g

5. nálev - 15 sekund - cca 85 stupňů C

Na čaj jsem zkusil použít teplejší vodu z termosky. Nechal jsem louhovat stejnou dobu. Vůně růže se již vymanila. Stále je však příjemná a jemná. Jen už necítím tu harmonii a soulad s ostatními chutěmi a vůněmi. Chuť je trochu silněji oolongová. Vyšší teplota vody nejspíše dala přednost chuti oolongu jako takového na úkor komplexnosti a harmonii všech chutí. Toto není zápor. Jen testuji, jaké má čaj další možnosti při změně různých parametrů. Jak se říká, proti gustu... Dochuť je slabě trpká a zároveň silně sladká. Na patře a jazyku mám po tomto nálevu asi nejintenzivnější chuť po růžích. Mám úplně na růžích ustláno.

6. nálev - 20 sekund - cca 85 stupňů C

Již minulý nálev jsem cítil odpoutání od chuťové komplexnosti. Teď cítím naopak, že se chuť opět ucelila, ale pod chutí klasické květinovosti. Jakoby se chuť růží počtem nálevů měnila od růží ke květinovosti až jasmínu. Není to ale typická květinová chuť, neboť její původ je přeměna vůně růže. Prostě klasická babiččina zahrada plná všemožných květin. Dokonce i mamka mi od minulého nálevu řekla, že je to dobrý jasmínový čaj, načež jsem jí sdělil, že se jedná o čaj s aroma růže. Listy rozvinuty ze 100%.

7. nálev - 40 sekund - cca 85 stupňů C

Vůně růží dostává prázdnou až vodovou chuť. Čaj se ale dá v pohodě pít dále. Nemá ale již tak relaxační účinky. Ještě pár nálevů a konec.

8. nálev - 50 sekund - cca 87 stupňů C

Vyšší teplotou a délkou louhování jsem docílil intenzivnější chutě růží (doslova jsem ji vypálil tou vysokou teplotou vody), avšak tato dominantní chuť se dostává opět do disharmonie s ostatními chutěmi.

9. nálev - "∞" sekund - cca 85 stupňů C

Posledním zabijáckým nálevem se snažím z čaje vyždímat veškeré zbylé chutě. V čaji jde cítit jen zbytek květinovosti a vylouhovaný oolong.

2012 Formosa Rose Oolong 75g

Vlastnosti čaje ve zkratce

Chuť nasládlá, dochuť zprvu intenzivě sladce trpká, poté jemná. Vůně čaje je po růžích - jako květy růže - a zprvu chuť sušenek. Také voní jako Rose tabák do vodních dýmek. V závislosti na počtu nálevů se chuť mění na klasickou květinovou, která podtrhuje chuť samotného oolongu. Jinak celkově je chuť od třetího nálevu komplexní, harmonická, uhlazená, zakulacená, přičemž vybočuje z harmonie zvýšením teploty vody nebo změnou délky louhování. Barva nálevů je žlutozlatá. Listy jsou veliké a kvalitní. Čaj voní a chutná po růžích, medu a po víně (resp. po nápoji vinea). Jedná se o odolný čaj s množstvím chutných nálevů.

Závěr

Tohoto čaje jsem se bál. Především proto, že jsem před ním vyzkoušel Formosa Strawberry Oolong, který byl odstrašující případ. Nejsem fanda ochucovaných čajů, ale nechci něco hanit, pokud sám nevyzkouším. Formosa Rose Oolong bych doporučil k pití především večer. Jeho chuť i vůně úplně svádí k relaxaci. Přes den jsem si ho prostě nevychutnal tak, jako večer (za tmy). Tento čaj jsem dělal jednou i před touto degustací. Nálevů vydržel čaj dávat tak 9 a více. Už si nepamatuju přesné číslo, ale vím jistě, že jsem se divil, jak moc jich je. Lil jsem do čaje i horkou vodu kolem 95 stupňů Celsia, avšak čaj chutnal stále totožně a ani vysoká teplota vody nezabila jeho chuťovou paletu. Čaj tedy vykazoval vysokou odolnost proti přelouhování a proti vysoké teplotě vody. Zprvu chuť trochu sušenková. Za nízkých teplot jde cítit více růže a chutě s vůněmi jsou celkově komplexní, v rovnováze / harmonii. S vyšší teplotou se začínají prosazovat chutě oolongu jako takového a chuť růže naopak vystupuje z rovnováhy chutí. V pozdějších nálevech se vůně růže mění v komplexní květinovost, která se opět dostává do oné komplexní harmonie. U tohoto čaje bych nejraději usnul. Mám pocit absolutního zrelaxování. Čaj voní i jako tabák do vodní dýmky s příchutí růží. Kupodivu mé přítelkyni nechutná, ale prý lepší než Formosa Strawberry Oolong. Popíjet ho v solné jeskyni, tak spím. Doporučuji tento čaj.

English conclusion

I was afraid of this tea because I drank Strawberry oolong and it was terrible. I'm not a fan of flavored teas but I would recommend to drink Formosa Rose Oolong tea, especially at night. It's taste and smell is literally determined for relaxation. It can be done more than 9 infusions out of this tea. I used 8 gramms and put it into porcelain 200 ml gaiwan. This tea is also very resistant. It's resistance is based on imunity to high temperature (up to 95 Celsius degrees). The high temperature did not kill the nice rose smell and taste. Properities of this tea are: complexity, equilibrium of flavors, harmony. In late infusions and because of the high temperature the complexity and harmony are starting to be out of balance (disharmony of the rose taste in comparison with other flavors). But that is only my oppinion. I recommend this tea a lot because I really enjoyed it.

2012 Formosa Rose Oolong 75g

2012 Formosa Rose Oolong 75g