mainlogo

ČAJE - Oolong


2012 Formosa GABA Oolong Organic

Zveřejnění degustace: 1.6.2013
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Oriental.cz)

Čínsky se tento čaj nazývá Jiayeiling. Japonci jej pojmenovali Gabaron. Byl objeven japonskými vědci hledajícími přírodní metody k uchovávání jídla. Zjistili, že při okysličení v atmosféře bohaté na dusík se některé látky v čaji mění na tzv. gaba elementy. Je ověřeno, že veškeré Oolongy mají pozitivní vliv na lidské zdraví, Gaba čaj má největší koncentraci antioxidačních katechin a polyfenolů, patří k zdraví nejprospěšnějším čajům vůbec.
Antioxidanty, obsažené v Gaba Oolongu, jsou nápomocné v boji proti mnoha typům nemocí včetně rakoviny, Parkinsonovy choroby, senilitě, nemocí způsobené hluchotě, schizofrenii, vysokému tlaku a Alzheimerově nemoci

Datum psaní degustace: 25.5.2013

Název čaje: 2012 Formosa GABA Oolong Organic
Objednané množství: 75g
Produkce: 2012
Země původu: Nantou, Taiwan
Prodejce: Oriental.cz
Objednáno: 27.1.2013
Cena: 228 CZK / 75g

2012 Formosa GABA Oolong Organic

Jedná se o polozelený čaj z Taiwanu z oblasti Nantou. Tento oolong je pěstován organicky a obsahuje ve zvýšeném množství látku GABA, což je neproteinová kyselina gamma-aminomáselná. Tato látka se v těle vytváří přirozeně, ale vyskytuje se i v každém čaji. Avšak v GABA polozelených čajích je zvýšené množství této látky provedeno uměle. GABA oolongy se tak smí nazývat jen pokud mají obsah těchto GABA látek nad 150mg/100g čaje. Nálevy by měly být žlutooranžové až hnědé a měly by chutnat po přezrálém ovoci. Účinky GABA na lidské tělo by měly být velice prospěšné. Mezi ty nejdůležitější bych jmenoval: snížení tlaku a cholesterolu, při nadváze a stresu, zlepšuje krevní oběh a okysličení mozku, bojuje proti rakovině, Parkinsonově chorobě, Alzheimerově chorobě atd. Listy jsou hnědé, občas se vyskytne i lístek zelený. Suchý list má větší podíl větviček.

Formosa GABA Oolong Organic 75g

Degustace vícenálevová

Degustace provedena ve 200 ml porcelánovém čínském gaiwanu, sléváno do skleněného 200 ml džbánku. Použito bylo 6g čaje. Čaj jsem zaléval zchladlou vodou cca o teplotách 75 - 85 stupňů C.

1. nálev - 30 sekund - 75 stupňů C

První nálev pro začátek. Tento GABA oolong má listy svinuté do kuliček a ze zkušeností vím, že se lístky rozbalují velice pozvolna. První nálev tedy lístky rozvinul tak z 5%. Nálev byl čirý, velmi jemně nahnědlý. Vůni měl po zavařenině, nejspíše po zavařených povidlech nebo marmeládě. Chuť mi připomínala lněné semínko.

2. nálev - 20 sekund - 82 stupňů C

Vůně vlhkého listu je nakysle dřevitá až dýhová a také karamelová. List je rozbalen z cca 20%. Chuť je povidlová s prvky kandovaných citrusů. Je patrná karamelová až třtinová chuť. Tento nálev mě hodně překvapuje. Barva nálevu je jemně hnědá.

3. nálev - 20 sekund - 80 stupňů C

Barva je již tmavší než minulý nálev. List rozvinut do 40%. Vůně vlhkého listu je nakysle dýhová. Cítím karamel a staré knihy v knihovně, jakousi knižní zatuchlost, která přechází ve sladkou medovou a karamelovou vůni. V chuti jde cítít kandované ovoce (hlavně citrusy), sušené ovoce (hlavně křížaly) a jakoby i červený čaj; taková ta základní chuť a zemitost Qimenu.

2012 Formosa GABA Oolong Organic

2012 Formosa GABA Oolong Organic - Po 1. nálevu

4. nálev - 20 sekund - 78 stupňů C

List rozvinut na 80%. Barva nálevu je oranžová. Vůně nálevu je třtinová až nektarová. Chuť je hodně dřevitě a dýhově nakyslá - přechází až v chuť a vůni ztrouchnivělého dřeva. Stále lze cítit chuť povidel a lněných semínek. Tento 4. nálev společně se 3. se mi zdál nejkomplexnější. Ve vlhkém listu cítím nakyslé ztrouchnivělé dřevo a křížaly zalité karamelovou a třtinovou vůní.

5. nálev - 30 sekund - 75 stupňů C

Barva zeslábla. List je 100% rozvinut, jsou patrné i nazelenalé listy. Chuť nakyslých povidel a dřeva spolu s kandovaným ovocem a lněným semínkem, které převládá v chuti ihned po spolknutí a v dlouhodobé dochuti. Sladkost cítím už jen slabě v dochuti a ve vůni. Vůně vlhkého listu: karamel, dřevo, kompot.

6. nálev - 30 sekund - 70 stupňů C

Cítím lněné semínko, nakyslé dřevo, v pozadí i povidla. Nálev je již trochu mdlý.

7. nálev - 120 sekund - 75 stupňů C

Chuť je mdlá. Cítím všechny chutě ale hodně zeslabeně. Barva tomu ale vůbec neodpovídá. Udělám ještě poslední zabijácký nálev a asi končím.

8. nálev - "∞" sekund - cca 85 stupňů C

Nálev je tmavý a cítím v něm kompot a silnou nakyslost ztrouchnivělého dřeva. V listu lze cítit totéž. V čaji se vyskytly opět silné prvky červených čajů, drsnosti, kyselosti. Přítelkyně objevuje v posledním nálevu i prvky praženosti a kávy. Asi vlivem vyšší teploty louhování. Další nálev již nemá perspektivu.

2012 Formosa GABA Oolong Organic

Vlastnosti čaje ve zkratce

Chutě a vůně: lněné semínko, karamel, med, třtinový cukr, dřevo, dýha, ztrouchnivělé dřevo, povidla, marmeláda, kompot, nakyslost, nakyslé dřevo a povidla, kandované ovoce (citrusy), sušené ovoce (křížaly), staré zatuchlé knihy v knihovně, někdy v chuti podobné červeným čajům, hl. Qimenu.

Závěr

Do degustace jsem psal hodně o rozvinutí listu a o vůni vlhkého listu, neboť mi toto přišlo jako jedna ze stěžejní části degustace. Všechna chuť i vůně se odehrávala v listech. Ta byla poté nálevem převedena do tekuté podoby. V konečných nálevech jsem z listu moc necítíl, a tak jsem i chápal, že nálevy budou slabé. GABA Oolong je zatím nejzvláštnější oolong, který jsem kdy pil. Obsahuje velice mnoho zvláštních chutí, které lze cítit současně, a to i ve velkých intenzitách. Líbilo se mi, jak v každém nálevu převládal jiný mix chutí a vůní, ale jinak šly cítit úplně všechny. Užíval jsem si přechody od nakyslého dřeva a dýhy k nakyslosti povidel, marmelády až kompotu. Od povidel se chutě zase měnily k sušenému ovoci, křížalám a kandovanému ovoci a citrusům. Celým čajem mě provázela chuť lněného semínka. Občas, hlavně pak ke konci, mě doprovázela chuť a vůně staré knihovny. Když jsem čaj GABA oolong pil naposledy, cítil jsem v něm i mléčné tóny, jako u Formosa Jin Xuan Milk Oolong.

2012 Formosa GABA Oolong Organic

English conclusion

en

2012 Formosa GABA Oolong Organic

2012 Formosa GABA Oolong Organic


formosa, GABA, GABA oolong, oolong tea, polozelený, kyselina gamma-aminomáselná, proti rakovině, nakyslost, kandované ovoce, dřevo, lněné semínko