mainlogo

ČAJE - Oolong


2011 Formosa Bai Hao Oolong (Oriental Beauty)

Zveřejnění degustace: 25.5.2013
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Dobrá čajovna Plzeň - Spolek milců čaje)

Bílý vlas. Tchajwanský originál! K dostání toliko v Dobrých čajovnách! Nejvyšší třída částečně fermentovaného čaje fujianského typu, vyznačujícího se vyšším stupněm fermentace a převysokým obsahem bílých vrcholových tipsů. Vhodný ku vzpomínání na Krásku východu.

Datum psaní degustace: 24.5.2013

Název čaje: 2011 Formosa Bai Hao Oolong
Objednané množství: 50g
Produkce: 2011 (?)
Země původu: Taiwan
Prodejce: Dobrá čajovna Plzeň
Koupeno: léto 2012
Cena: do 150 CZK / 50g

2011 Formosa Bai Hao oolong

Jedná se o polozelený čaj z Taiwanu jménem Bílý vlas, jinak nazývaný taktéž Oriental Beauty. Má vyšší stupeň oxidace. Suchý list je oranžovo hnědý a nějaký je i tmavý až černý. Lístky jsou svinuté a někdy dokonce do sebe do malých chuchvalců, což vypadá občas jako peletky. Nalézá se zde hodně mladých bílých ochmýřených lístků (tipsů). Bai Hao voní i vypadá jako bílý čaj. Bai Hao, by měl být pěstován bez pesticidů, což zajišťuje, že lístky budou napadány hmyzem Jacobiasca formosana. Když lístky nakousají, začnou ihned oxidovat a vytvářejí látky jako monoterpen diol a hotrienol, které právě dávají tomuto čaji nezaměnitelnou chuť a aroma. Vodu jsem vždy naléval nejdříve do slévacího džbánku, aby se ochladila na nižší teplotu. Vodu vařím ve varné konvici a nalévám ji do termosky. Neprovádím nultý oplachovací nálev.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena ve 120 ml yixingské konvičce, sléváno do skleněného 200 ml džbánku. Použito bylo 6g čaje. Čaj jsem zaléval zchladlou vodou cca o teplotách 75 - 85 stupňů C.

1. nálev - 20 sekund - 75 stupňů C

Vůně je zvláštně bylinná, dřevitá. Chuť čaje je pro začátek na rozjezd úplně v pořádku. Barva je světle hnedě žlutá.

2. nálev - 17 sekund - 80 stupňů C

Nenucená, sladká a bylinná chuť. Nevím, jestli sladkou chuť nenazvat skoro medovou, nektarovou nebo květinovou. Ta vůně mi připomíná svojí nenucenou chutí nedávno degustovanou bylinu sideritis (hojník). Barva je světle hnědě žlutá. Chutná občas trochu jako základná bílý čaj Shou Mei. Přijde mi, že občas mám v ústech takové záchvěvy mentolu. Po mírném vychladnutí nálevu vyvstaly na povrch chutě, jež byly vysoké teplotě skryty, a to exotické dřevo a balzámová chuť, přecházející v bylinu měsíček.

3. nálev - 15 sekund - 78 stupňů C

Barva stále světle hnědě žlutá. Nyní převládá hlavně chuť exotického dřeva a přezrálého ovoce. Na povrch se dostává květinové aroma a medová chuť i vůně. Jinak ostatní chutě i vůně víceméně totožné jako minulý nálev.

2011 Formosa Bai Hao oolong

4. nálev - 20 sekund - 75 stupňů C

Ve vůni cítím tabák nebo spíše doutníky. Barva tmavne až k oranžově hnědé.

5. nálev - 25 sekund - 82 stupňů C

Barva je tmavší. V podstatě totožný nálev jako předešlý. Bai Hao mám již docela napitý, a tak vím, že jeho nálevy jsou vskutku dlouhou dobu konstantní v chuti i vůni, jen se o něco málo mění v síle v závislosti na teplotě a době louhování.

6. nálev - 20 sekund - 85 stupňů C

Chutě i vůně jsou konstantní. Opravdu necítím nic víc. Jen cítím, jakoby se nálev ustálil a zakulatil svoji chuť. Barva hnědě oranžová. Dochuť je medová až karamelová. Po vychladnutí začínám rozpoznávat opět chutě exotického přezrálého ovoce.

7. nálev - 35 sekund - 85 stupňů C

Chuť slábne, je méně výrazná, ale stále se jedná o dobré nálevy. Je již méně květnatý a sladký. Dřevitost přešla v nakyslou dřevitost.

8. nálev - "∞" sekund - cca 83 stupňů C

Na nálev jsem zapomněl. Nálev však obsahoval snad všechny chutě, které jsem do té doby v čaji našel. Byl silný, ale nikloli trpký. Proto jsem nálev zředil trochou horké vody na adekvátní sílu a chuť.

2011 Formosa Bai Hao oolong

9. nálev - "∞" sekund - cca 83 stupňů C

Toto beru jako poslední nálev. Zkusil jsem ještě jeden zabijácký nálev. Chuť byla podobná jako chuť 8. nálevu. Musel jsem ředit. Bai Hao by podle mého zvládl ještě další nálevy, ale řekl jsem si, že už skončím.

Vlastnosti čaje ve zkratce

Nenucená sladká bylinná a chuť (jako sideritis) s exotickou dřevitostí. V pozdějších nálevech se mění v chuť exotického dřeva, které se stává nakyslejším. Sladká chuť se mění v nektarovou až medovou. Hojně je zde tabákových chutí, lipového medu a přezrálého ovoce s kandovanými citrusy. Nálevy se občas stávájí až balzámovými, jako bylinka měsíček. Jednou jsem měl v ústech i záchvěvy mentolu. Chutná podobně jako bílý čaj Shou Mei. Bai Hao bych označil jako čaj poskytující mnoho skvělých a konstantních nálevů. Doporučuji párovat s yixingskou konvičkou.

Závěr

Když jsem Bai Hao (Oriental Beauty) pil poprvé, myslel jsem si, že jsem se spletl a koupil špatný čaj, neboť čaj chutnal zprvu jako bílý čaj. Nakonec jsem se k němu propil a pochopil jsem jeho rozdíl. I tak ale stále cítím blízkost s bílými čaji, jak listem, tak i bylinnou chutí a balzámovou vůní. Bai Hao je skvělý čaj, když máte chuť na oolong a na bílý čaj zárověň. Pokud chcete stále stejné chutné nálevy a chcete jich hodně. Nyní Bai Hao vnímám jako jeden z nejchutnějších oolongů ve své kategorii. Má opravdu nezaměnitelnou chuť. Kdyby mi někdo dal přivonět, asi bych jej poznal. Někdy v budoucnu si koupím opět trochu.

Všechny názvy čaje

Bai Hao: Bílý vlas (báiháo wūlóng chá: 白毫烏龍茶)
Dong Fang Mei Ren: Oriental Beauty (dōngfāng měirén chá: 東方美人茶)
Pong Fong Cha: "Vychloubačný čaj" (phong-fûng chhà: 椪風茶), (phòng-hong tê: 膨風茶)
Wu Se Cha: Čaj pěti barev

2011 Formosa Bai Hao oolong

English conclusion

When I first drank Bai Hao (Oriental Beauty) I thought that I bought a white tea (Shou Mei) because Bai Hao tasted like that. Finally I felt the difference between Bai Hao and other white teas. Still, I feel really strong fragrance that is very close to the white tea. Bai Hao is great tea when you want to drink oolong tea and white tea at the same time. I appreciate that Bai Hao gets a lot of constant infusions. Bai Hao (called Oriental Beauty) has herbal, woody and honey taste, occasionally with a touch of menthol.

2011 Formosa Bai Hao oolong


bai hao, formosa, formosa bai hao, oolong tea, polozelený, oriental beauty, ochmýřené tipsy, Dobrá čajovna Plzeň, exotické dřevo, Dong Fang Mei Ren, Dongfang Meiren, Pong Fong Cha, bragger's tea, Wu Se Cha, tea with 5 color, čaj pěti barev, monoterpen diol, hotrienol, Jacobiasca formosana, oxidace lístků, vysoce oxidovaný, hmyz okusuje listy, podobnost s Darjeelingem Second Flush, DJ SF, muscatel, dōngfāng měirén chá: 東方美人茶, phong-fûng chhà: 椪風茶, phòng-hong tê: 膨風茶, vychloubačný čaj, báiháo wūlóng chá: 白毫烏龍茶, bez pesticidů, without pesticides, tabáková chuť, tobacco flavor