mainlogo

ČAJE - Oolong


2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g

Zveřejnění degustace: 5.4.2013
Autor: Čestmír Suchý
Aktualizace: 27.11.2013 (níže nebo klik ZDE)
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Oriental.cz)

Jméno tohoto čaje by se dalo přeložit jako šest let uleželý. Patří mezi polo-fermentované čaje, jenž jsou fermentovány během výroby. Oolongy jsou zpracovávány podobně jako černé čaje, ale sušení probíhá kratší dobu, probíhá lehké válení, a fermentování není možné, dokud okraje lístku nezačnou hnědnout. Čaj je fermentován ze 40%, a poté každý rok opakovaně pražen, což přináší příjemnou, lahodnou silnou chuť.

Na Taiwanu je tento čaj považován za druh umění, a odkaz přenášený z genarace na generaci. Bývá sbírán ve výšce 800 metrů nad mořem, skladován na studeném místě, pražen každým rokem po dobu šesti let, při čemž ale nestoupá procento fermentace.

Datum psaní degustace: 4.4.2013

Název čaje: 2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g
Objednané množství: 75g
Produkce: 2006
Země původu: Taiwan
Prodejce: Oriental.cz
Objednáno: 27.1.2013
Cena: 286 CZK / 75g

2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g

Čaj zrál 6 let, přičemž každý rok byl opakovaně pražen. Čaj byl sklizen v roce 2006, ale poté zrál až do roku 2012. U čaje však uvádím datum sběru - 2006. Listy jsou rolovány do kuliček a jsou až uhelně černé. Jeho vůně je silně pražená a kávová, až skoro dehtově asfaltová. Vodu jsem vařil v rychlovarné konvici a lil do termosky. List vykazuje vyšší kvalitu.

Formosa Six Years Aged Oolong 75g

Degustace vícenálevová

Použito 9,6 gramů čaje. Nálevy prováděny v 120 ml yixingské konvičce a sléváno do 200 ml slévacího skleněného džbánku. Proveden předehřev nádobí.

0. nálev – 5 sekund – 85 stupňů C

Proveden oplachovací nálev, protože byl čaj každý rok pražen a přemísťován. Vůně navlhlého listu je silně pečená a silně kávově pražená.

1. nálev – 35 sekund – 87 stupňů C

Vůně je silně kávově pražená a pečená. Barva je světle hnědá. Chuť čaje je pečená, kávová a nasládlá. Nasládlost lze cítit i ve vůni čaje. Čaj je pro začátek docela dobrý. V porovnání se světlostí nálevu jsem ani nečekal, že se chuť čaje uvolní v takové intenzitě. Když mi nálev trochu vychladl, cítím z něj okurky. Ve vlhkém listu cítím jakoby asfalt. Nejspíše je to tím letitým pražením.

2. nálev – 35 sekund – 87 stupňů C

Vůně je pražená a kávová. Chuť totéž jako vůně, ale zdá se mi tento nálev jaksi bez těla. Nálev je vcelku jemný, až balzámový. Jakýsi asfalt v něm cítím také pořád. Barva nálevů je průhledná a hnědá. Po mírném vychladnutí cítím okurku a meloun.

3. nálev – 30 sekund – 87 stupňů C

Barva nálevu je velmi tmavě hnědá. Už skrz ní nevidím. Asi na příští nálev použiji nižší dobu louhování. Nálev se mi jeví totožný jako předešlý. Jen více cítím okurkovou chuť a možná se zvýšila i nasládlost.

2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g

4. nálev – 20 sekund – 87 stupňů C

Chutě i vůně ustupují a do popředí se dostala jen pečenost a to i v chladnějším nálevu. Začíná být velice sladký v dochuti. Začínám vzdáleně cítit květinovost respektive nektarovou nasládlost.

5. nálev – 20 sekund – 92 stupňů C

Vůně už jen pečeně sladká. Chuť jen ostře sladká s asfaltem.

6. nálev – 25 sekund – 87 stupňů C

Čaj už je jemný ve všech chutích. Nejumírněnější nálev. Nasládlý a nektarový v dochuti. Trochu vodovější.

7. nálev – 90 sekund – 85 stupňů C

Toto je poslední nálev. Končím. V chuti je podobný předchozímu nálevu, jen je daleko slabší.

2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g

8. nálev – "hodně" sekund – 95 stupňů C

Nakonec jsem ještě uvařil vodu a lil tam přímo vroucí z konvice. Takový poslední zabijácký nálev. Test, co všechno čaj ještě vydá za chutě. Nakonec jsem z toho ještě jeden použitelný nálev vyždímal, ale je oproti minulým nálevům docela hrubý v chuti a má prázdné chuťové tělo. Chuť již není tak uhlazená a celistvá. V tomto nálevu jde cítit seno a výrazné pražení až vzdáleně téměř spálenina.

Vlastnosti čaje ve zkratce

Pražená, pečená a kávová chuť i vůně. Velmi silné aroma i chuť. Silná pečenost přechází až v asfalt. Nálevy v ústech působí balzámovým dojmem a já v nich cítím po vychladnutí okurku a náznaky melounu. Náznaky nektaru v dochuti. List se nerozvine téměř vůbec nebo jen málo.
Aktualizováno (26.11.2013): Smetanová chuť spolu se sladkou vytváří dojem karamelu v čaji. Je jemný, krémový a nedráždí vůbec v žaludku ani v krku. Není trpký.

2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g

Závěr

Zatím jeden z nejaromatičtějších a nejpraženějších oolongů, které jsem kdy měl možnost ochutnat. Víceméně se chuťově podobá oolongu Shui Xian, jen tento Six Years Aged Oolong dává nálevů o pár více a je aromatičtější. Po pátém nálevu není ničím zajímavý a chutná jako základní klasický pečený oolong. Pečené oolongy mi vždy dávaly méně nálevů než jiné běžné čaje. Tento čaj jsem před degustací již jednou pil a tehdy jsem také měl podobný počet nálevů. Celkově hodnotím čaj jako zajímavý svým výrobním procesem, tedy každoroční pečení a následné zrání. Víceméně mi ale nepřijde nijak chuťově zajímavý. Většinu chutí cítím v jiných pečených polozelených čajích, jen v nižší intenzitě. Osobně mě čaj nenadchl a moc cenných zkušeností jsem z něj nenabral. Pokud chcete nebo jste fanoušci pečených oolongů, čaj si rozhodně kupte, ale za sebe říkám, že koupě tohoto oolongu nemá perspektivu.

Aktualizováno (27.11.2013)

Tento Six Years Aged oolong jsem si vzal s sebou do Plzně na kolej. Beru na kolej všechny čaje, na které již nemám doma chuť. Domů jezdím především kvůli kvalitějším a chutnějším čajům "mňamkám". Tento každoročně pečený oolong je zajímavý čaj se spoustou zvláštních chutí v intenzivní formě. Po dobu skladování otevřeného sáčku čaj dosti vyvoněl. Vyvoněla nepříjemná jakási plastová vůně a chuť celkově zjemnila, zesládla. Po dlouhém testování jsem zjistil, že se čaj hodí především na jednonálevy. Nelze ho přelouhovat, proto ho zalévám vroucí vodou přímo z konvice. Oolong je hodně vypečený, a proto se kuličky skoro nerozbalí. Jediná cesta, jak chuť z čaje dostat, je proto jedno dlouhé a intenzivní louhování. Kupodivu čaje stačí na jeden litr výluhu vcelku málo. Dá se v klidu ředit. Celková chuť je opět připodobnitelná k vypečenému oolongu Da Hong Pao. Celkově bych čaj charakterizoval jako delikátní, jemný, krémový, hustý, s mléčnými až smetanovými tóny. Chuť je velice sladká, přičemž spolu se smetanovou chutí vytváří po celých ústech chuť karamelu. Skoro, jako když cucáte karamelku. Karamel přechází až ve spáleninu ve formě asfaltu, který prolíná celý nálev. Ano, na chuť čaje je potřeba si zvyknout. Pokud budete připravovat jednonálev, připadně ředit na požadovanou intenzitu, určitě si na chuť zvyknete. Nedráždí, není trpký. Stále však shledávám čaj vcelku dražším, vzhledem k jiným alternativám.

English conclusion

En

2006 Formosa Six Years Aged Oolong 75g


six years aged, oolong, polozelený čaj, vypečený oolong, zrající, pražený čaj, shui xian, taiwan, formosa, Da Hong Pao, karamel, asfalt, jednonálev, okurka, meloun, nektar, smetana, mléko, zrající oolong, plastová vůně a chuť