mainlogo

ČAJE - Nečaje


WESTCLIFF Früchtetee Kirsche (třešeň)

Zveřejnění degustace: 30.4.2013
Autor: Veronika Turečková
There will be no English conclusion.

Datum psaní degustace: 17.4.2013

Nečaj: WESTCLIFF Früchtetee Kirsche
Výrobce WESTCLIFF®
Prodejce: Aldi Süd (DE)
Objednané množství: Balení po 200g
Země původu: ?
Cena: 1,79 EUR (€)
Další nečaje: Früchtetee - Mischung: „Brombeere“ (ostružina), „Tropic“ (tropická směs), „Kirsche“ (třešeň), „Erdbeere - Himbeere“ (jahoda-malina), „Pfirsich - Maracuja“ (broskev - maracuja), „Johannisbeere – Kirsche“ (rybíz - třešeň)

WESTCLIFF Früchtetee Kirsche (třešeň)

Bohužel jsem si od čaje nezachovala etiketu, tudíž neznám jeho přesné složení. Nacházím v něm především malé kousky jablek a jakési sušené třešně, které vypadají jako sušené obaly než jako ovoce. Nejsou dužnaté, a proto čaji ani moc nepřidávají na chuti. Dále je zde pomerančová kůra. Ta má sama o sobě nahořklou chuť. Zde se hořkost ztrácí a kůra naopak dává výluhu výrazné aroma.

Již při přivonění si k směsi cítím kyselost na patře. Je těžké říci, jaké dávkování je optimální. Někomu bude vyhovovat lžička na hrneček, já dávám raději lžíci. Mám radši silnější chuť, i když je pak čaj více nakyslý. Pokud dáte směsi málo, čaj je pak nevýrazný, bez chuti a bez vůně.

WESTCLIFF Früchtetee Kirsche (třešeň)

Já jsem zvolila 2 lžíce na 500 ml konvici. Zkusila jsem i 3 lžíce, ale to mi již výluh přišel moc silný. Čaj se zprvu zabarvuje pomalu. Dostává slabý růžový nádech, a až po delším louhování nabývá sytě červené barvy. Dobu louhování nehlídám, čaj ochutnávám a podle chuti poznám, zda mi již vyhovuje, či nikoliv. Myslím, že se tato směs ani přelouhovat nedá.

Tento čaj by měl být třešňový. Po přivonění cítím jen velmi slabý nádech třešní. V chuti již žádné třešně necítím. Ono vlastně ani není z čeho, když jsem v sypké směsi nalezla jen malé množství jakýchsi třešňových slupek. Vlastně ani nedokáži určit, jakou chuť tam cítím – asi jen ovocnou. Nálev je již tmavě červený. Chuť je kyselá (ovšem kyselost a barvu čaje můžete ovlivnit gramáží) a výrazná.

Musím říct, že jsem pila i lepší ovocné čaje. Od této firmy jsem měla i ovocný čaj Tropic a ten se mi zdál výraznější a lepší v chuti. Byl tam cítit ananas a další exotické ovoce, které dělalo výluh zajímavým. Přesto shledávám tento čaj pitelným a dobrým a rozhodně jej doporučuji více, než sáčkové čaje, kde někdy ani jeden sáček nestačí na to, abyste cítili nějakou chuť.

WESTCLIFF Früchtetee Kirsche (třešeň)

WESTCLIFF Früchtetee Kirsche (třešeň)


westcliff, nečaj, ovocný čaj, früchtetee, kirsche, třešeň, aldi süd, kyselá chuť