mainlogo

ČAJE - Nečaje


2013 Sakura Cha

Zveřejnění degustace: 17.4.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Jiaogulan.cz/shop)

Do velkých smotků rolované celé listy višně pilovité - sakury (lat. Cerasus serrulata (LINDL.) D. DON) - lehce voní po višních, poskytují žlutý jiskrný nálev příjemné višňové vůně a svébytné chuti, dochuť je plná a dlouhá, kromě višní lze rozeznat i tóny jiného ovoce (citrusů, švestek, sušených jablek...) apod., čaj je nefermentovaný.

Datum psaní degustace: 3.4.2014

Název čaje: 2013 Sakura Cha, 桜茶
Objednané množství: vzorek 7,9g
Produkce: 9/2013
Země původu: Japonsko (ostrov Honšú), region Čúbu (Chubu), prefektura Šizuoka (Shizuoka)
Prodejce: Jiaogulan.cz/shop
Objednáno: 1.4.2014
Cena: vzorek zdarma, jinak 699 CZK / 30g

Nečaj 2013 Sakura Cha

Jedná se o japonský speciální bylinný nečaj. Sakura Cha je nefermentovaný a neoxidovaný bylinný nečaj z višně pilovité - sakury (lat. Cerasus serrulata), který má své velké pilovité listy zabaleny do smotků nebo jakýchsi nedokonalých kuliček. Poskytuje světle žluté a svítivé nálevy. Popis čaje ze zdrojového webu Jiaogulan.cz/shop jsem předem nečetl a chutě jsem se snažil rozpoznat sám.

Degustace vícenálevová

Degustace provedena na koleji v Plzni ve 120 ml yixingském čínském gaiwanu, sléváno přímo do porcelánového šálku. Z poskytnutého vzorku bylo použito 2,16g listu (6 smotků). Bez oplachovacího nálevu. Suchý list je rolován do vcelku velkých smotků. Suchý list voní primárně po lékořici, badyánu a mandlích. Po vložení do nahřáté konvičky se vůně rozvíjejí do fenyklu, anýzu, brusinkového listí a višní. Tyto chutě přecházejí do nálevů, dále se vyvíjejí a mění intenzity. Jak se vyvinou? To zjistíme v degustaci.

1. nálev - 16 sekund - 95 stupňů C

Z vůně cítím převážně anýz a žaludeční čaje. V chuti rozpoznávám višně a sušené švestky. Dále cítím hořké mandle (marcipán?). Přítelkyně tvrdí, že jí ona chuť připomíná bonbony Toffo. Celý nálev je na první pocit významně komplexní a dostatečně silný a uhlazený, což bych čekal až tak nejdříve od druhého nálevu. Je to překvapivé.

2. nálev - 16 sekund - 90 stupňů C

List rozbalen z 50%. Nálev je více dřevitý a velice hořký po mandlích (spíše čerstvých mandlích). Možná by bylo lepší říci, že nálev je prostoupen chutí čerstvě vyloupaných jader z peckovic (meruňky a broskve). Celková chuť je tedy hlavně po jádrech z meruněk a broskví, dále po anýzu, fenyklu a višních. Vše obaluje všudypřítomná chuť žaludečního a urologického bylinného nečaje.

3. nálev - 20 sekund - 95 stupňů C

List ze 75% rozbalen. Z listu i z nálevu čpí velice ostrá mandlová (marcipánová) chuť, stejně tak i aroma. Teplejší voda opět poslala do popředí hrubší chutě anýzu, fenyklu, lékořice a výraznou chuť mandlí (čerstvě vylouplých jader z pecek). Druhotně vyvstaly i prvky brusinkového listí a višní. v dochuti znatelné komplexní perníkové koření se dřevem a švestkami. Nálev je jemný, světle žlutý, bez trpkosti nebo hořkosti. Po mírném vychladnutí pociťuji krásně sladkou mízu ze stromu.

Nečaj 2013 Sakura Cha

4. nálev - 25 sekund - 95 stupňů C

List zůstává rozbalen ze 75%. Je čtvrtý nálev a já stále cítím ty stejné chutě a v téměř stejné intenzitě. List je křehký a tenký. V nálevu již tolik nejdou cítit mandle, jen v dochuti lehce citrony (citronová kůra). Připomíná mi to likér Limoncino ze severu Itálie.

5. nálev - 30 sekund - 95 stupňů C

V chuti mandle a višně se sladkostí mízy a s lehkou mentolovostí, která v dochuti přechází v citronovou kůru. Nálev je od počátku čajování krásně čirý a světle žlutý. Pociťuji lehký ústup mandlové hořkosti a příklon chutí ke sladkému marcipánu. V ústech rozeznávám doprovodnou chuť hlohu.

6. nálev - 36 sekund - 97 stupňů C

Ve vůni listu i chuti hodně vynikají višně s citrusem, poté mandle. Višňová vůně hraje prim. Dále jsou tu velmi rozeznatelná aromata brusinek a hlohu. Nálev však již ztrácí intenzitu. Další nálev by mohl být zřejmě poslední.

Nečaj 2013 Sakura Cha

7. nálev - "∞" sekund - 95 stupňů C

Chuť shodná se šestým nálevem, jen s trochu vyšší intenzitou. Opět jsou primární višně, citrusy, brusinky a hloh, poté mandle.

8. nálev - "∞" sekund - 95 stupňů C

Experimentálně proveden i osmý nálev. Čaj je trochu hrubý, jako vylouhované slupky od mandlí. V celkové chuti nejvíce rozpoznávám marcipán, poté višně a brusinky. Lehká senná chuť. Nejspíše by listy snesly ještě jeden nálev, ale musel bych je už povařit. Jinak by byl mdlý.

Nečaj 2013 Sakura Cha

Příprava jednonálevová - Termoska

Nahřívám vnitřek termosky a vkládám 2,39 gramů Sakura Cha. List ihned pouští krásnou až tajuplnou vůni hořkých mandlí, marcipánu a italského likéru Amaretto. Ve vícenálevu jsem si totiž říkal, co mi ona vůně připomíná a až nyní jsem na to přišel. Amaretto jsem pil jednou. Moc mi nechutnalo, ale na tu chuť nezapomenu nikdy. Vyrábí se z mandlí, pecek od meruněk, nebo z obojího zároveň. Zalité listy Sakura Cha v zavřené termosce jsem nechal louhovat 20 minut; tj. skoro tak dlouho, jako by se 20 minut vařily. Vůně nálevu obsahuje pecky z meruněk, višně, hloh a brusinky. Ve vůni nálevu cítím mimo jiné i trochu zvěřiny, kožešin a řasy. Avšak jen takový slabý divočinový závan. Že by rok vlhčího skladování? V chuti rozpoznávám mimo višně také Amaretto, skořici a hloh. Na jazyku na patře a v dochuti mám vždy jakýsi mentolový závan. Lépe než ve vícenálevu je znatelnější hořkost mandlí. Finální verdikt na jednonálev v termosce je, že cítím Amaretto (pecky meruněk, hořké mandle), hořké višně, mentol, skořici a urologický čaj. Hořkost ale není nepříjemná. Nálev je svítivě žlutý, hutný, likérový, mentolový na jazyku a dole v krku. V jednonálevu asi nelze rozeznat tolik chutí jako ve vícenálevu, ale příště dám i tak opět přednost jednonálevu.

Nečaj 2013 Sakura Cha

Vlastnosti čaje ve zkratce

Nálevy světlé a svítivě žluté s občasnými úlomky lístů. Listy veliké a celistvé, zabalené do smotků. Celková chuť byla svěží, lehká, hořká. Cítil jsem lékořici, badyán, fenykl, anýz, žaludeční a urologické bylinné čaje (hloh, řebříček, brusinkové listí, lípa, bříza...), trochu sušené švěstky, mízu, dřevo, višně, citron a hořké mandle. Právě v dochuti od čtvrtého nálevu jsem si začal všímat citrusové chuti. Celková stabilní a komplexní chuť každého nálevu je tvořena primárně složkami z čerstvých hořkých mandlí, marcipánu (celkově Amaretto), doprovázena sekundárními chutěmi višní, citronu, perníkového koření, švestek a žaludečního čaje. Na každý nálev se nabalí trochu jiné chutě z výběru výše. V čaji je znatelný mentol s občasně citelnou skořicí, který je spojen s lípou, hlohem a částečně i s citronem. Dále míza, která je spojena se sladkou, višňovou a nektarovou chutí. Chutě višní, brusinek a hlohu většinou cítím dohromady, jen v různých intenzitách. Jsou spolu tedy spojeny. Celkový dojem z opravdu výjimečné a dobré chuti mi přišel takový ponurý až smutný a na druhou stranu ve mně probouzel agresivnější emoce. Při nahlédnutí ku popisu Sakura Cha na oficiální web prodejce musím souhlasit, že čaj je spíše jinový.

Závěr

Jedná se o zajímavý bylinný nečaj, který obsahuje mnoho chutí. Opravdu mě překvapil. V podstatě jsem v od tak běžného stromu, který roste i u nás v Čechách, nečekal nic, vlastně mě ani nenapadlo tyto lístky sušit. Je jaro, a proto bych si tento čaj v nejbližší možné době rád sám vyrobil. Před degustací jsem si popis nečaje nečetl a nikdo mi o jeho chuti nic neřekl (a kdyby řekl, tak jsem stejně neposlouchal, protože když degustuji, jsem většinou jen ve svém světě a nikoho moc nevnímám). Musím také říci, že ne vždy mám chuť na marcipán, ale tento nečaj není nepříjemný, ani hořký, ani trpký. Je příjemně nasládlý s množstvím chutí, které ani v pravém čaji nejsem s to rozpoznat. Protože tolik chutí jako v Sakura Cha snad ani není. Nižší teplota louhování odhalí sladší prvky mízy a bylin, zatímco vyšší teplota zase mandlové prvky. Višně byly zprvu spíše v pozadí na úkor vyšší mandlové chuti (Amaretto). To se ale s každým dalším nálevem měnilo - až skoro ke konci, kdy již byly višně cítit téměř nejvíce. Nedoporučuji s ničím párovat ani nijak sladit. Doporučuji připravovat jako jednonálev. Při ceně 699 CZK za 30 gramů (která mě překvapila) je to opravdu dražší raritka, která se hodí jen jako takový gurmánský zákusek. Já jsem měl štěstí, že mi vzorek zdarma poskytl pan Nepustil z Dobrých čajů (Jiaogulan.cz). Tímto bych chtěl panu Nepustilovi poděkovat za kvalitní vzorek nečaje 2013 Sakura Cha, na kterém jsem si upřímně pochutnal.

English conclusion

En

Nečaj 2013 Sakura Cha

Nečaj 2013 Sakura Cha

Nečaj 2013 Sakura Cha


Jiaogulan.cz, bylinný čaj, Sakura Cha, Sakura Cha - 桜茶, Sakura Tea, Sakuracha Tea, Sakura Cha 2013, japonská specialita, Japonsko, ostrov Honšú, region Čúbu (Chubu), prefektura Šizuoka (Schizuoka), Japan, Japan, Chubu, Schizuoka, rolované smotky listů, , listy višně pilovité - sakury, višeň pilovitá, Sakura, Cerasus serrulata, míza, nasládlost, javorový sirup, kůra ze stromu, klacíková a větvičková chuť, delikátní chuť, lékořice, bylinné aroma, badyán, fenykl, Anýz, příprava v gaiwanu / zhongu, žaludeční a urologický čaj, brusinkové listí, brusinky, řebříček, hloh, florální, vegetal taste, floral taste, míza, dřevitá chuť, mladé výhonky lístků, chuť višní, chuť citrusů