mainlogo

ČAJE - Články


Degustace thajských čajů a bylin:

Jiaogulan, Gabaron, Jing Shuan, Thea Kuan Ying

Datum zveřejnění: 19.12.2013
Datum degustace: 3.12.2013
Autor: Čestmír Suchý
Místo: M-Klub, Plzeň


2013 Thajský Jiaogulan Organic - bylina

Původ: Thajsko, provincie Chiang Rai
Rok: 2013
Kultivar: Gynostemma pentaphyllum (Thunb.) Makino 1902 (pětilistá forma)

Jedná se o bylinný čaj (nebo spíše výluh). Příprava Jiaogulanu proběhla na degustacích čajů a bylin v M-Klubu s panem Nepustilem, který mi poskytl vzorek. Nálevů jsem provedl veliké množství. Počítám, že bylo v konvičce tak kolem 2 gramů. Je to velice silná bylina. Opravdu stačí jen malé množství byliny na 150 ml konvičku nebo na objem, ve kterém louhujete. Já jsem první nálev louhoval tak 5 – 10 sekund. Jsem zvyklý z čajů. Nálev z Jiaogulanu byl po slití až brčálově zeleno-hnědý, hořký a extrémně sladký. Využil jsem tedy zředění vodou. Výsledný nálev byl již dobrý. Hořkost není nepříjemná a mění se v dochuti na nasládlost, kdy sladkost nálevu jako taková už mizí z úst. Sladkost nálevů bych připodobnil ke sladkosti stévie. Nálevy v konvičce provádím ještě druhý den na koleji. Připraveno bylo už tak kolem 1.5 litru výluhu a stále ještě dává silné a sladké bylinné nálevy.

Thajský Jiaogulan - bylina

Thajský Jiaogulan - bylina


2013 Gabaron Tea

Původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao
Rok: 2013 (podzim)
Kultivar: indočínský klon No.17

Při degustaci polozeleného Gabaronu bych se rád odvolal na 2012 Formosa GABA Oolong, který chutnal v podstatě stejně. Přece jen mi ale Gabaron z Thajska připadal lepší, jemnější a chutnější. Celkově chuť byla uhlazenější a komplexnější. Tmavé a veliké kuličky čaje se krásně rozvinuly a listy byly tmavé jako listy červeného čaje. Listy byly opravdu veliké – stopka se 3 – 4 lístky. Nálev měl barvu oranžově-hnědou s medovým, kompotovým a zavařeninovým aroma a chutí. Byla cítit taktéž dýha nebo jakési exotické dřevo. Lehká pečenost, nebo spíše chlebová sladká chuť. Prostě chuť typická pro GABA oolongy a Formosa Gui Fei. Gabaron si nejspíše v brzké době koupím.


2013 Jing Shuan Oolong Tea

Původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao
Rok: 2013 (28. 10. 2013)
Kultivar: indočínský klon No.12 (Jin Xuan)

Tento čaj má podobný název jako taiwanský mléčný oolong Jin Xuan. Ihned jsem čekal, že ucítím krásnou chuť mléka. Tato chuť je spíše smetana někde daleko v pozadí, ale nevystupuje jako primární. Možná jsem si tu mléčnou chuť dokonce vsugeroval, protože jsem jí cítit chtěl. Kuličky jsou veliké, po rozbalení se jedná o stopku se 3 – 4 velikými lístky. Čaj poskytuje žluté nálevy. Pokud je čaj silnější, tak i nálevy do zlata. Tento thajský oolong mi nejvíce připomínal taiwanský čaj Gao Shan. V chuti jsou téměř totožné. O Gao Shan jsem psal, že si myslím, že se jedná o základ pro Strawberry a Rose oolongy, neboť samotnou chuť i vůni růží a jahod lze rozpoznat jak v Gao Shan, tak i v Jing Shuan. Listy i kuličky vypadají totožně, stejně chuť oolongu jako takového. Zprvu je Jing Shuan nasládlý, později přechází do hořké chuti. V dochuti zůstává karamelová smetana spolu s jakousi sennou usušeností až karamelovostí. Cítit lze i květy a nektar, ale jakési exotické, úplně lišící se od květinovosti typu čínské Tie Guan Yin nebo taiwanského Dong Ding.


2013 Thea Kuan Ying Tea

Původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao
Rok: 2013
Kultivar: Thea Kuan Ying Tea (Tie Guan Yin)

Tento čaj mi přijde skoro stejný jako výše degustovaný Jing Shuan. Necítil jsem v nich výrazné rozdíly. Když se mi řekne Tie Guan Yin nebo TGY, vybavím si její chuť. Proto očekávám, že její napodobenina se bude co nejvíce blížit správné chuti, druhotně listem a poté kultivarem. Každý si přece vybaví chuť a vzhled listu. Od toho je vyráběna napodobenina pravého mléčného oolongu. Proto, aby čaj napodobil chuť. Musím však čaj brát takový, jaký je. Čaj Thea Kuan Ying připomínal tedy již zmiňovaný Jing Shuan a v odkazu na něj i taiwanský Gao Shan. Cítím zde růže s usušenými jahodami v pozadí a špetku koření. Nedokážu přesně specifikovat chuť. V pozdějších nálevech lehce salko. Kuličky jsou veliké. Je to dáno srolováním celé stopky se 3 – 4 lístky. V dochuti zanechává sladké a trpčí chlebové aroma a chuť. Čaj je celkově tmavší, spíše do oranžova. Thea Kuan Ying je na můj vkus o chlup lepší než Jing Shuan.


Závěr

Pan Nepustil mi ochutně dal na degustaci několik čajů a tímto článkem bych mu chtěl vlastně poděkovat za poskytnuté vzorky. Jakýkoliv čaj nebo bylina, kterou degustuji je přínosem pro mě i pro ty ostatní, kteří si budou moci přečíst moje články. Nejvíce mi chutnal Gabaron oolong. Jiaogulan jako bylina, byla velice zajímavá chutí i účinky, které jsem si o ní přečetl. Thajské čaje mne zaujaly. Rád bych je dále do budoucna porovnával s jinými, například taiwanskými a čínskými.


thajský jiaogulan, Gynostemma pentaphyllum, "pětilistý ženšen", thajské čaje, thajské oolongy, Gabaron Tea, Jing Shuan Oolong Tea, Thea Kuan Ying Tea, Tie Guan Yin, TGY, Jin Xuan Milk Oolong, Milk Oolong, Formosa Gao Shan, Formosa GABA Oolong, Formosa Gui Fei, bylina Jiaogulan, thajské čerstvé čaje 2013, Dong Ding, Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao, indočínský klon No.17, indočínský klon No.12 (Jin Xuan), Rose Oolong, Gynostema pětilistá,