mainlogo

ČAJE - Červené


Fujian WuYi Zheng Shan Xiao Zhong Special (Lapsang Souchong)

Zveřejnění degustace: 5.1.2013
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Amana, caj.cz)

Naprosto vynikající třída černého čaje Lapsang Souchong z proslaveného pohoří Wuyi v provincii Fujian. Špičková, v Číně obíbená varianta bez kouřového aroma. Delší list prvotřídní kvality s velkým podílem zlatých tipsů. Nálev vyvážené, komplexní, sladce čokoládové chuti.
Tip na přípravu: cca 6 - 8 gramů čaje vsypat do čajového filtru, přelít 0,6l vroucí vody, louhovat dle chuti cca 3 - 6 minut.

Datum psaní degustace: 5.1.2013

Název čaje: Fujian WuYi Zheng Shan Xiao Zhong Special (Lapsang Souchong)
Objednané množství: vzorek - 8,6g
Produkce: ??
Prodejce: Amana (caj.cz)
Koupeno: 3.1.2013 (zdarma)
Cena k datu psaní degustace: 10g - 50 CZK, 50g - 161 CZK, 100g - 297 CZK

Jedná se o vysokou třídu červeného čaje Lapsang Souchong z pohoří WuYi provincie Fujian. Lapsang Souchong bývá charakterizován jako kouřový čaj. Zheng Shan Xiao Zhong je bez kouřového aroma. Voní dřevitě, čokoládově, tabákově.

Fujian WuYi Zheng Shan Xiao Zhong Special (Lapsang Souchong)

Degustace vícenálevová (5.1.2013)

Použito 8,6 gramů čaje na 150 ml skleněnou konvičku

Aroma je naprosto úchvatné. Žádný červený čaj, který jsem kdy pil, mě svojí vůní nezaujal doposud více. Vůně suchého listu je velice medově sladká a hlavně hodně tabáková. Tvar listu je drátkový, místy se zlatými tipsy. Degustaci začínám bez oplachovacího nálevu pro zachování maximálního aroma. Nálevy provádím ve 150 ml čínské skleněné konvičce a slévám do 200 ml skleněného džbánku. Degustuji v porcelánových miskách.

1. nálev - 85 stupňů C - 20 sec

Nálev má oranžovohnědou barvu, typickou pro červené čaje. Chuť je sladká, medová, karamelová, tabáková. Vůně louhovaného listu v konvičce je jaksi rozinková. Nebo jakési sušené kandované ovoce. Asi souvisí s medovostí. Lístky nabobtnaly a jsou menšího charakteru.

2. nálev - 83 stupňů C - 30 sec

Vůně louhovaného listu je opět medově tabáková a nyní přechází ve zvláštní, kostelní, kadidlovou a stále sladkou dřevitost. Barva nálevu stále hnědooranžová, nyní však více do hnědé. Chuť je kyselejší, medová a tabáková. Začíná nastupovat velice slabá a příjemná trpkost, která není záporného charakteru. Nyní v listu cítím i mírnou, vzdálenou, hluboce schovanou, těžší květinovou nektarovou vůni.

3. nálev - 80 stupňů C - 25 sec

Barva přešla ke hnědočervené. V chuti je nejvýraznější dřevitost, přičemž ta kostelní kadidlová vůně přešla čistě ke kostelní vůni. Tabákovitost je cítit méně. Chuť už je skoro jen medová tabákovitost. Čaj má kyselejší tóny. Tímto nálevem už bych klidně spláchl nějaké dobré jídlo, jelikož už obsahuje větší množství hořčin. Právě teď cítím, jak mě čaj trochu nakopává. Taková menší relaxační nálada. Rychleji se mi píše.

Fujian WuYi Zheng Shan Xiao Zhong Special (Lapsang Souchong)

4. nálev - 85 stupňů C - 25 sec

Voda v termosce je vyplýtvána, musím přihřát další vodu. Vůně je čistě sladce tabáková, jinak už začíná být prázdná. Barva nálevu je hnědooranžová. Chuť už je víceméně obyčejnější, asi tak, jako základnější červené čaje vyšší třídy. Chuť je čistě nektarovo-tabáková s tóny kyselosti. Žádné známky trpkosti. Dochuť je slabší, ihned po vypití doušku čaje mizí. Chuť je stále přijatelná, ale již obyčejná. Čaj jsem vypil docela rychle, protože už jsem v něm necítíl moc dalších chutí, než ty nejsilnější hned od začátku.

5. nálev - 85 stupňů C - 50 sec

Barva stále totožná. Vůně je již prázdná, cítím jen vůni vylouhovaného listu červeného čaje. V chuti také prázdný. Cítím už jen chuť jako u základní sorty Qi Men (Keemun) + lehčí zemitost. Podle mého souvisí s vylouhovaností listu. Chuť je také kyselejší. Jinak ostatní chutě jsou pryč. Čaj tedy stále dává nálevy, ale víceméně již ničím zajímavé. Výluh asi udělám ještě jeden nebo dva. Ale podle mě již ztrácí význam nějak další nálevy rozepisovat

6. nálev - 83 stupňů C - "hodně" sec

Na nálev jsem zapomněl, nicméně chuť je totožná jako pátý nálev. Chuť už je obyčejná a prázdná. Další nálev už nemá smysl.

Fujian WuYi Zheng Shan Xiao Zhong Special (Lapsang Souchong)

Vlastnosti čaje ve zkratce

Medovost, karamelovost, tabákovost, kostelní kadidlová vůně, dřevitost, mírná kyselost v pozdějších nálevech, lehké tóny květového nektaru, mírná trpkost

Závěr

Na červené čaje osobně moc nejsem, nemám rád těžké chutě. Jsem spíše na jemnější čaje, ale na tento čaj jsem se velice těšil. Od tohoto čaje jsem čekal hodně a díky bohu nezklamal má očekávání. Po celou dobu psaní degustace jsem měl před sebou slévací džbánek s čajem. Vůně čaje mi téměř neustále bičovala mé receptory v nose. Cítím vždy nejvíce jen krásnou medovou tabákovitost. Nebo když třeba vezmete černý tabák do vodní dýmky a přivoníte. Přesně toto cítím.

Fujian WuYi Zheng Shan Xiao Zhong Special (Lapsang Souchong)

English conclusion

Zheng Shan Xiao Zhong was an unique tea for tasting. The tea was really delicate. I felt honey, caramel, tobacco, but not smoked aroma. I felt a strange church incense fragrance with strong woody flavour, slight touch of sourness and bitterness in late infusions and a hint of the floral nectar. I like delicate and smooth teas so I was looking forward to this tasting. I don't regret it. The smell of the tea was great pleasure to my nose. It smells like black-leaf hookah tobacco. Nice.