mainlogo

ČAJE - Červené


2014 Osmanthus Red Tea Bio (Organic Thailand)

Zveřejnění degustace: 15.11.2014
Autor: Čestmír Suchý
For English conclusion see the bottom of this page or click HERE.

Oficiální popis prodejce: (Jiaogulan.cz/shop)

Blend červeného čaje a květů vonokvětky (Osmanthus) v bio kvalitě dávají čaji - s lehkými karamelovými projevy - další rozměr :-). Úžasné ovocné aroma, čaj můžete i přiměřeně osladit a dodat tělu kus přírodní energie. 50 g = cca 29 - 32 hrnků čaje (až 6,3 l nálevu při přípravě na jeden nálev). 1 vrchovatá čajová lžička na jeden čaj/hrnek, vroucí voda, luhovat 5 minut. Čaj se odměřuje velmi dobře - 1 vrchovatá čajová lžička = cca 1,5 - 1,7 g čaje. Čaj lze dobře připravovat čínskou metotodou krátkých nálevů v malé konvičce (Kung Fu Cha), použijeme až pětinásobné množství čaje a nálev sléváme po několika sekundách. Čaj vás může zaujmout příjemnou vůní, výkonností a tím, že se nedá přeluhovat. Čaj je vhodné pít kdykoliv pro osvěžení, povzbuzení, zahřátí a potěšení v době sychravých, deštivých, mrazivých a často nevlídných zimních dnů.

Datum psaní degustace: 15.11.2014

Název čaje: 2014 Osmanthus Red Tea Bio (Organic Thailand)
Objednané množství: vzorek
Produkce: 7/2014
Oblast: okres Mae Lao, provincie Chiang Rai, Thajsko
Prodejce: Jiaogulan.cz/shop, OchutnejCaj.cz
Koupeno: 23.10.2014
Cena: 139 CZK / 50g (vzorek zdarma)

2014 Osmanthus Red Tea Bio (Organic Thailand)

Předem bych chtěl říci, že já moc čajové směsky nemusím. Když ji ale pan Zdeněk Nepustil přinesl na degustaci v Karlových Varech a já ji ochutnal, věděl jsem, že u této směsky jsem se rozhodně spletl. Celkově, podobné čajové směsky nebývají na více nálevů. Rozhodl jsem se provést degustaci jakoby formou jednonálevu. Jedná se o letošní produkci, tedy 2014.

Degustace jednonálevová

Do 0,6 litrové čínské porcelánové konvice jsem nasypal cca 3 polévkové lžíce směsky (bohužel jsem neměl váhu) a zalil horkou vodou. Konvici jsem nepředehříval. První nálev louhován cca 1 až 2 minuty. Zaléváno vroucí vodou. Druhý nálev taktéž. Samozřejmě nemusíte připravovat 2 nálevy jako já. Pro jeden nálev použijte menší množství čajové směsky, nebo použijte větší konvici.

List:

List je drobnější, ale hezky se hodí k malé velikosti kvítků osmanthu. Určitě by veliké lístky vypadaly nesourodě. Květů osmanthu je v čaji docela hodně. Skoro to vypadá na poměr 1:1, ale červeného čaje se mi přece jenom zdá o trochu více. Po scezení čaje se mi do sítka dostaly lehčí květy z hladiny, a tak mohu říci, že poměr čaje ku kvítkům je objemově cca 4:1.

Chuť:

Základní chuť nálevu je samozřejmě po červeném čaji. Chuť čaje je na první napití intenzivně nektarová. Ihned poté cítím trpkost červeného čaje, která je vzápětí opět zakryta medovou nakyslou sladkostí a lehkou hořkostí z červeného čaje. Přijde mi, jako by byla v čaji citronová kůra (hořkost a nakyslost). Pociťuji i praženost podobnou tureckému čaji Rize. Čaj není nijak nepříjemný na žaludek ani nemá žádnou nepříjemnou trpkost. Kupodivu není přelouhovaný. Po vychladnuti nálevu se prohlubují sladké složky a vystupuje dřevitost s lehkou kávovostí (Rize). Chuť osmanthu v nálevu převládá spíše jako medovo-nektarová až kompotová chuť.

2014 Osmanthus Red Tea Bio (Organic Thailand)

Dochuť:

V dochuti je silně sládnoucí a nemá žádný negativní charakter. Dokonce v dochuti cítím lehce kávu v případě silnějšího výluhu. Jakoby červený čaj byl trochu pražen jako turecký čaj Rize. Po vychladnutí nálevu a zároveň v dlouhodobé dochuti jsem překvapen. Rozeznávám chutě oxidovanějších oolongů typu Bai Hao (Oriental Beauty), Gui Fei a GABA oolong. Tu jejich květinovou nasládlost a jakousi ovocnou kompotovost. V dlouhodobější dochuti chutná také jako lipový med (i jako lipový "čaj") a znatelně sládne do meruněk a broskví.

Vůně:

Vůně suchého listu je omamně sladká a nektarová. Cítím osmanthus (broskve a meruňky), luční kvítí a dokonce cítím i rozkvetlou řepku na poli. Možná cítím také dřevitost a bylinky. Jako vždy, když moje babička suší na půdě zahradní chatky své bylinky. Vůně nálevu je dřevitá, kávová a nasládle medová. Potvrdil jsem si bylinnou vůni, když jsem si přivoněl vlhkého listu v konvici. Vůně osmanthu a řepky přetrvává i po vychladnutí nálevu. Nejintenzivnější je vůně osmanthu právě v suchém listu. Ve vůni a chuti nálevu je slabší a je znatelná formou nektaru nebo medu.

Barva nálevu:

Červeno-hnědá, čirá.

2014 Osmanthus Red Tea Bio (Organic Thailand)

Druhý nálev:

Druhý nálev již nebudu rozepisovat. Intenzita chutí již není tak vysoká. Objevují se více dřevité složky a složky červeného čaje. Není přelouhovaný a to se louhoval tak cca další 3 minuty. Kdybych měl přípravu trochu pozměnit, určitě bych dal stejné množství čaje, ale do cca 800 – 1000 ml konvice (na opravdový jednonálev).

Vlastnosti čaje ve zkratce

Nektar, med (lipový), osmanthus, aroma řepky a lípového "čaje", meruňky a broskve, hořkost a nakyslost s aroma citronové kůry, praženost jako v čaji Rize (vzdáleně se transformují i na tóny kávy), praženost dává se sladkostí lehkou karamelovou chuť. Příjemný, není trpký. Nedá se přelouhovat. Jistá podobnost s oxidovanými oolongy (Gui Fei, GABA...) a dále podobnost s Gui Hua, kde je také přítomen osmanthus. Osmanthus dodává této směsce červeného čaje právě jakési meruňkovo-broskvové aroma, které je rozpoznatelné nejsnáze v suchém listu. V chuti nálevu tyto druhy ovoce rozpoznávám jen matně. Tam se mění na medové, nektarové a kompotové složky.

Závěr

Na popis čaje na oficiální webu prodejce jsem se předem nedíval. Podíval jsem se teprve po provedení degustace. Jsem opravdu překvapen. Suchý list voněl po medu, lučním kvítí a po broskvích či meruňkách. Web prodejce uvádí ještě karamelovou chuť. S tím bych mohl souhlasit, protože chuť červeného čaje společně se sladkými květy osmanthu a s lehkou praženou chutí opravdu může připomínat karamel. Po zalití směska dala velmi intenzivní červeno-hnědou barvu nálevu. Nálev byl nádherně a vyváženě medově sladký po květech z osmanthu a dokonce jsem v nálevu cítil náznaky kávy. Jakoby chuť černého čaje a květů osmanthu vytvořily kávové aroma. Řeknu vám, že jsem si oba nálevy opravdu užíval. Vybraný červený čaj se ke květům skutečně hodí. I samotný výběr čaje totiž doplňuje chuť sladkých květů. Osmanthus Red Tea jsem si připravil v sobotu po probuzení a musím říci, že mě uvedl do dobré nálady a ani nezkroutil žaludek na lačno. Jedná se o velice intenzivní čajový zážitek, nad kterým se tvoří mnoho myšlenek. Doporučoval bych k pití hlavně dopoledne na navození velice příjemné nálady. Čím je nálev chladnější, tím více vystupuje sladší charakter nálevu. Děkuji panu Zdeňku Nepustilovi z Jiaogulan.cz/shop za příjemný vzorek čaje. Určitě doporučuji vyzkoušet.

English conclusion

en

2014 Osmanthus Red Tea Bio (Organic Thailand)


Osmanthus Red Tea 2014, Osmanthus, Vonokvětka, červený čaj, černý čaj, Thajský červený čaj, Thajsko, Bio kvalita, Organic Thailand, Organicky pěstováno, vůně řepky, nasládlé, medové, nektarové, Jiaogulan.cz/shop, karamelová chuť, pečená chuť, pražená chuť, baked aroma and taste, chuť kávy, pražený jako Rize, květy osmanthu, kvalitní červený čaj, kvalitní černý čaj, čajová směska 2014